Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy a 150E busz (Budapest) milyen hatással volt a mai társadalomra. A 150E busz (Budapest) az elmúlt években egyre nagyobb érdeklődés témává vált, mivel hatása a mindennapi élet különböző területeire terjed ki. A 150E busz (Budapest) megjelenése óta vitákat és vitákat váltott ki, valamint jelentős változásokat idézett elő abban, ahogyan az emberek érzékelik és tapasztalják a körülöttük lévő világot. Ezeken az oldalakon végig elemezzük a 150E busz (Budapest) különböző aspektusait, megvizsgálva a kultúrára, politikára, technológiára, gazdaságra és az emberek személyes életére gyakorolt hatásait. Ez a cikk multidiszciplináris megközelítést alkalmazva arra próbál rávilágítani, hogy a 150E busz (Budapest) milyen mély hatást gyakorolt a modern társadalomra.
A budapesti150E jelzésű autóbuszÚjbuda-központ és Őrmezői lakótelep, Menyecske utca között közlekedett. A járműveket a Kelenföldi autóbuszgarázs állította ki.
2008. szeptember 8-án a 41-es busz jelzését 150E-re változtatták, és a Kosztolányi Dezső téri végállomását áthelyezték Újbuda-központhoz.[1] Az M4-es metróvonal átadásával 2014. március 28-án megszűnt, helyette a 150-es, 258-as és 258A buszokkal lehetett megközelíteni Őrmezőt.[2]
Útvonala
Őrmezői lakótelep, Menyecske utca felé
Újbuda-központ felé
Újbuda-központ vá. – Bocskai út – Nagyszőlős utca – Ajnácskő utca – Budaörsi út – aluljáró – Neszmélyi út – Őrmezői lakótelep, Menyecske utca vá.
Őrmezői lakótelep, Menyecske utca vá. – Menyecske utca – Balatoni út – Budaörsi út – Ajnácskő utca – Nagyszőlős utca – Bocskai út – Október huszonharmadika utca – Újbuda-központ vá.
Megállóhelyei
Az M4-es metró elindulásának másnapján történtek meg a megállóhely átnevezések (pl. Újbuda-központ → Újbuda-központ M); az adatok a 2014. március 28-ai állapotot tükrözik!