Ezékiel próféta

Napjainkban a Ezékiel próféta olyan téma, amely nagy jelentőséggel bír és az emberek széles körét érdekli. Az idő múlásával a Ezékiel próféta egyre nagyobb jelentőséget kapott a mindennapi élet különböző területein, és sokak számára elmélkedés és vita tárgyává vált. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a személyes vonatkozásaiig a Ezékiel próféta-nek sikerült megragadnia sok ember figyelmét és felkelteni az érdeklődését. Ebben a cikkben a Ezékiel próféta-hez kapcsolódó különböző szempontokat és megközelítéseket vizsgáljuk meg, hogy átfogó és teljes képet adjunk erről a témáról, amely kétségtelenül a jövőben is releváns lesz.

Ezékiel
James Tissot (1836-1902) Ezekiel című festménye
James Tissot (1836-1902) Ezekiel című festménye

Születettkb. Kr. e. 622
Jeruzsálem
Elhunytkb. Kr. e. 570
Babilónia
Szerepepap, próféta
A Wikimédia Commons tartalmaz Ezékiel témájú médiaállományokat.


Ezékiel (Kr. e. 622 – Kr. e. 570) bibliai, ószövetségi személy, Ezékiel könyvének fő szereplője. Papi családból származott, ő maga is pap volt.

Élete

Kr.e. 597-ben, Izráel leigázása után Nabukodonozor seregei elhurcolták a babiloni fogságba. Nehéz sorsa volt, fiatalon elveszítette a feleségét is (Ezékiel 24.), a fogságba vetettek nem értették szavát, ezért egy időre el is kellett némulnia, és csak jelbeszéddel fejezhette ki magát (Ez. 3,26), de még az óhazában maradtak lelki hanyatlásába, bálványozásába is be kellett pillantania.
Prófétai működését a fogság ötödik évében kezdte el. Kb. húsz éven keresztül hirdette próféciáit a fogságban élők között.

Ma Dél-Irakban, el-Kifl (الكفل) közelében található egy sírhely, amelyet Ezékiel próféta sírjaként tisztelnek.[1]

Könyve

Habár vitathatatlan, hogy a nevét viselő könyv nagy részét ő írta, viszont a könyv ma ismert formájának egy részét más magasan képzett papok írták.[2] A kézirat egy része határozottan különbözik a másiktól, és nyilvánvaló, hogy a könyv kiterjedt szerkesztés alá lett vetve.[3]

Jegyzetek

Források

Kapcsolódó szócikkek