A mai világban a Varga D. József olyan téma, amely soha nem látott aktualitást kapott. A technológia fejlődésével és a globalizációval a Varga D. József minden korosztály és társadalmi réteg számára érdekessé vált. A társadalomra gyakorolt hatásától a populáris kultúrára gyakorolt hatásáig a Varga D. József olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen. Ebben a cikkben a Varga D. József-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, az eredetétől a lehetséges jövőbeli fejlesztésekig. Hagyja, hogy magával ragadja ez az utazás, és fedezze fel, hogy a Varga D. József hogyan jelölt meg előtte és utána abban a világban, amelyben élünk.
Az adatok megjelenítéséhez kattints a cím mellett található „” hivatkozásra.
Híres szerepei
CléanteMolière: A képzelt beteg PuzsérMolnár Ferenc: Doktor úr MiskaSzirmai Albert – Bakonyi Károly – Gábor Andor: Mágnás Miska Ibolya EdeZerkovitz Béla: Csókos asszony
Győrben kezdte pályáját. 1943-ban a Szegedi Nemzeti Színházhoz szerződött. 1947-ben a Medgyaszay Színházban, a Belvárosi Színházban, 1948-ban a Művész Színházban, 1949-ben a Kamara Varietében lépett fel. 1951-től az Állami Bábszínházban játszott. 1955-től illetve 1964 és 1966 között a szolnoki Szigliget Színház tagja volt. A szolnokiak kedvenc "Dodó"-ja 58 szerepet játszott el itt, rendezéssel is foglalkozott és koreográfiákat is készített. A köztes időszakban 1958-tól az Állami Déryné Színház, 1961 és 1963 között a Tarka Színpad művésze volt. 1966-tól Budapesten működött, a Bartók Gyermekszínháznál, a Fővárosi Operettszínháznál és az Irodalmi Színpadon, 1970-től Szolnokon is szerepelt. Nyugdíjasként is foglalkoztatták, játszott filmekben is.