Begányi Ferenc

A mai világban a Begányi Ferenc olyan témává vált, amely nagyon fontos és sok ember számára érdekes. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a gazdaságra gyakorolt ​​hatásáig a Begányi Ferenc számos vitát váltott ki, és növekvő érdeklődést váltott ki tanulmányozása és megértése iránt. Ebben a cikkben a Begányi Ferenc-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, elemezzük jelentőségét, következményeit és időbeli alakulását. Mi a szerepe ma a Begányi Ferenc-nek? Milyen hatással volt az élet különböző területeire? Ezekkel és más kérdésekkel fogunk foglalkozni annak érdekében, hogy teljes és részletes képet adjunk erről a ma oly fontos témáról.

Begányi Ferenc
Begányi Ferenc Muszorgszkij Hovanscsina című operájában, Ivan Hovanszkij herceg szerepében (1990)
Begányi Ferenc Muszorgszkij Hovanscsina című operájában, Ivan Hovanszkij herceg szerepében (1990)
Életrajzi adatok
Született1937. február 27.
Miskolc
Elhunyt2000. július 4. (63 évesen)
Budapest
Pályafutás
Műfajokopera, oratórium, dal
Hangszerénekhang
Hangbasszus
Díjak
Tevékenységoperaénekes

Begányi Ferenc (Miskolc, 1937. február 27.Budapest, 2000. július 4.) Liszt-díjas opera-, oratórium- és dalénekes (basszus).

Élete, munkássága

1960 és 1964 között a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában tanult Balassa Istvánné irányításával. Végzés után két évig a Magyar Állami Operaházban volt énekkari tag, majd 1966-ban magánénekes lett. 1968-ban a szófiai énekversenyen a második díjat szerezte meg.

A basszus hangnem szinte valamennyi fontos operaszerepét elénekelte. Néhány jelentős szerepe:

Az operaszerepeken kívül oratórium- és dalénekesként is gyakran fellépett. Vendégszerepelt Európa számos országában, Mexikóban, az Amerikai Egyesült Államokban. Számos rádió-, televízió- és hanglemezfelvétel őrzi a hangját.

Díjai

Források

További információk