Panek Kati

Ma a Panek Kati lenyűgöző világába fogunk beleásni. Akár történelemrajongó, akár tudományrajongó vagy, akár egyszerűen csak gyarapítani szeretné tudását, ez a cikk biztosan meglep. A Panek Kati az évek során jelentős hatást gyakorolt ​​a társadalomra, és hatása ma is aktuális. Csatlakozzon hozzánk ezen az utazáson a Panek Kati legrelevánsabb aspektusain keresztül, és fedezze fel jelentőségét, hozzájárulását és a modern világban elfoglalt helyét. Készüljön fel, hogy felfedezzen mindent, amit nem tud a Panek Kati-ről!

Panek Kati
Csomafáy Ferenc felvétele, 1983
Csomafáy Ferenc felvétele, 1983
Életrajzi adatok
Született1957. szeptember 4. (67 éves)
Kolozsvár
Származásmagyar magyar
Pályafutása
IskoláiMarosvásárhelyi Művészeti Egyetem
Aktív évek1980–
Híres szerepeiEszter (Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról), Kocsma Jenny (Koldusopera)
További díjak

Panek Kati IMDb-adatlapja
PORT.hu-adatlap
A Wikimédia Commons tartalmaz Panek Kati témájú médiaállományokat.

Panek Kati (Kolozsvár, 1957. szeptember 4. –) Jászai Mari-díjas magyar színésznő, népdalénekesnő, Panek Zoltán és Horváth Arany lánya, Horváth István unokája.

Pályafutása

Gyermekként nagyapját kísérte a magyarózdi népdalgyűjtő útjain. Középiskolai tanulmányait a kolozsvári 11-es sz. középiskolában végezte, az iskolai előadásokon népdalokat és balladákat énekelt. Számos alkalommal énekelt a Kolozsvári Rádió magyar népzenei műsorában, illetve a Visszhang diákrádióban. 1980. július 4-én beugróként emlékezetes alakítást nyújtott Czikéli László partnereként a Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című musicalben.[1] 1980-ban szerzett diplomát a marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben, ezt követően a kolozsvári Állami Magyar Színház szerződtette.

Az erdélyi táncházmozgalom egyik meghatározó alakja; a Barozda és Bodzafa együttesekkel készültek népzenelemezei.

2007-ben a kisvárdai színházi fesztiválon a legjobb női alakítás díját nyerte, 2013-ban az EMKE Poór Lili-díjával tüntették ki.

Főbb szerepei

A Színházi adattárban 44 bemutatóját regisztrálták.[2]

Díjai

Képek

Jegyzetek

  1. Nánó Csaba: Egy képzelt riport margójára. Erdélyi Napló, XVII. évf. 40. sz. (2007. október 3.) arch Hozzáférés: 2014. január 16.
  2. 2014 január 3-i lekérdezés
  3. Papageno: Ők kapták a Liszt-, az Erkel-, a Jászai Mari- és a Máté Péter-díjat 2024-ben (magyar nyelven). Papageno, 2024. március 14. (Hozzáférés: 2024. március 14.)

Források