Metz Katalin

A Metz Katalin olyan téma, amely emberek millióinak figyelmét ragadta meg szerte a világon. A nyilvánosság előtt való megjelenése óta végtelen vitákat váltott ki, és egyre nagyobb érdeklődést váltott ki a különböző tudományágak iránt. Ezt a jelenséget akadémikusok tanulmányozták, inspirálta a művészeket, és megkérdőjelezte az adott iparágban érvényesülő egyezményeket. Mivel a Metz Katalin továbbra is a címlapokra kerül, és vitákat generál, fontos elemezni a kortárs társadalomra gyakorolt ​​hatását, és megérteni, hogy milyen mértékben befolyásolta gondolkodásunkat és cselekvésünket. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Metz Katalin-et, és megvizsgáljuk mindennapi életünk különböző aspektusaira gyakorolt ​​hatását.

Metz Katalin
Született1938. október 25.
Marosvásárhely
Elhunyt2010. november 21. (72 évesen)
Budapest
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
SzüleiMetz István
Foglalkozásaszínikritikus,
újságíró

Metz Katalin (Marosvásárhely, 1938. október 25.Budapest, 2010. november 21.) színikritikus, újságíró. Apja Metz István, nagyapja Metz Albert.

Tanulmányai, munkássága

Egyetemi tanulmányait Kolozsvárott, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem bölcsészkarán végezte magyar-német szakon. Már egyetemi hallgatóként rendszeresen publikált az erdélyi magyar irodalmi folyóiratokban, művelődési hetilapokban.

1973-ban elvégezte a bukaresti film- és színművészeti intézet színházi szakát, közben folyamatosan írt irodalmi és színikritikákat. 1976-ban a bukaresti St. Gheorghiu újságíró főiskolán szerzett oklevelet.

Tagja volt a romániai újságíró szövetségnek, a színházművészek szövetsége kritikai tagozatának és az Írói Alapnak.

1987-ben települt át Magyarországra. Kezdetben a Népszavánál (1988), majd az Új Magyarországnál (1991), a Napi Magyarországnál dolgozott. Később a Magyar Nemzet szerkesztő-munkatársa, színikritikusa lett.

Írásai a Színház, a Film Színház Muzsika, az Új Tükör, a Magyar Hírlap, a Párizsi Irodalmi Újság, a Kortárs, a Magyar Napló és más lapok, folyóiratok hasábjain jelentek meg.

Tagja volt a Magyar Újságírók Szövetségének és a Színházi Kritikusok Céhének.

Könyvei

  • Forgószélben. Harag György, a rendező-mágus. – Budapest, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet, 1998.
  • Hetedhét határon túli gongütések. – Budapest, M. Szemle Alapítvány, 2004. ISBN 963-85171-4-X

Források