Ebben a cikkben a Müller Péter (író) témáját és a modern társadalomra gyakorolt hatását fogjuk alaposan megvizsgálni. A Müller Péter (író) ma nagyon fontos téma, és sok vitát váltott ki különböző területeken. Az elmúlt néhány évtizedben a Müller Péter (író) egyre fontosabbá vált, és befolyásolja mind a másokhoz való viszonyunkat, mind azt, ahogyan a minket körülvevő világot észleljük. Ebben a cikkben a Müller Péter (író)-hez kapcsolódó különböző szempontokat elemezzük, a történelmi eredettől a mai relevanciáig. Megvizsgáljuk továbbá a Müller Péter (író) lehetséges jövőbeli következményeit, és azt, hogy hogyan alakítja azt a világot, amelyben élünk.
Müller Péter (Budapest, 1936. december 1. –) Kossuth- és József Attila-díjas magyar író, dramaturg, forgatókönyvíró, előadó. A hazai spirituális irodalom egyik legismertebb alakja. 1956-ban átesett egy halálélményen, a lábát szétlőtték. Ez a tapasztalat egész lényét és művészi célkitűzéseit megváltoztatta. Mind színpadi művei, mind regényei és esszékötetei ennek a megrendítő tapasztalatnak az élményéből születtek. Könyvei minden kétséget kizáróan az utóbbi évek legsikeresebb ezoterikus kötetei közé tartoznak, ezt jelzi a több százezer eladott példány. Spirituális művei mellett drámaírói tevékenysége is meghatározó. Itthon s a világ sok színpadán játszott szerző.
Életpályája
Az I. István Gimnáziumban érettségizett 1955-ben. Ugyanebben az évben kezdte a pályáját rendezőasszisztensként, a Madách Színházban. Eredeti szakmáját tekintve dramaturg. 1965 óta művek sokaságát állította színpadra, a színházban.
Családja
Müller Jenő[4] gépészmérnök és Wollner Lili (Lívia) fia. Szülei 1929. december 3-án Eperjesen kötöttek házasságot a zsidó vallás rítusa szerint, majd a háború után elváltak.[5]
Házas, feleségével 1956-ban ismerték meg egymást. Két gyermeke van: lánya, Müller Júlia színésznő és nevelt fia, Müller Péter Sziámi.
Mindig is a test és a lélek összhangját hirdette. Nyolc éven át bokszolt, és még most is majdnem minden nap lejár a konditerembe edzeni.