Mára a Ioannidou Thomai a széles közönség számára nagyon fontos és érdekes témává vált. Akár a jelenlegi társadalomra gyakorolt hatása, akár a történelmi kontextusban való relevanciája, akár a kulturális szférára gyakorolt hatása miatt, a Ioannidou Thomai olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen. Az évek során heves vitákat váltott ki, sokak kíváncsiságát táplálta, és számos tanulmány és kutatás tárgya volt. Ebben a cikkben a Ioannidou Thomai-hez kapcsolódó különböző szempontokat vizsgáljuk meg, elemezzük jelentőségét, következményeit és időbeli alakulását. Kétségtelen, hogy a Ioannidou Thomai olyan téma, amely megérdemli figyelmünket és elmélkedésünket, ezért reméljük, hogy ez az olvasmány minden olvasónk számára érdekes és gazdagító lesz.
1976és 1980 között a Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola tanulója, Vida Zsuzsa tanítványa. Érettségi után 1980-tól 1985-ig a Magyar Iparművészeti Főiskolán üvegtervezés szakos, a mestere Bohus Zoltán volt. 1985 és 1991 között az Üvegipari Művek tervezője. 1988,1989-ben a Royal College of Art hallgatója, ahol Sir Eduardo Paolozzi is tanította.
1982-től készíti a Szombathelyi Textilbiennálé érmeit. Elsősorban az üveg plasztikai alakítása foglalkoztatja. Érzékeny, különös világot hoz létre hideg üvegből. Műveit alaposan megtervezi, az alkotóelemek összhangban állnak egymással, pontosan megszerkesztettek.
Tagságok
1985 Magyar Népköztársaság Művészeti Alapja (MNMA), ma MAOE
1985 Fiatal Iparművészek Stúdiója, üveg szakosztály vezető
1988 Magyar Képzőművészek és Iparművészek Szövetsége MKISZ Üveg és Érem szakosztály
1989 Fiatal Képzőművészek Stúdiója
1996 Magyar Üvegművészeti Társaság
2013 Kispesti Helikon Kulturális Egyesület
2014 Kariatidák – Görög-Magyar Nők Kulturális Egyesülete
2014 Magyar Szobrász Társaság
2021 MKISZ Interdiszciplináris és Szobrász szakosztály
N. MÉSZÁROS J.: 35 éves a Győri Művésztelep. Történeti áttekintés, művek, életrajzi adatok, beszámoló a jubileumi találkozóról. Városi Művészeti Múzeum, Győr, 2003