Ebben a cikkben a Grúzia címere lenyűgöző világát és mindazokat a különböző aspektusokat fogjuk felfedezni, amelyek annyira fontossá teszik a mai társadalomban. A szakmai területen gyakorolt hatásától a populáris kultúrára gyakorolt hatásáig a Grúzia címere számtalan tanulmány és elemzés tárgya volt, amelyek lehetővé teszik számunkra, hogy jobban megértsük jelentőségét és hatókörét. Különböző nézőpontok és vélemények révén elmélyülünk a Grúzia címere összetett univerzumában, hogy felfedezzük annak sokrétű következményeit és azt, hogyan fejlődött az idők során. Készüljön fel egy izgalmas utazásra a Grúzia címere dimenzióin és mindenen, amit kínál.
Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Grúzia címere Grúzia egyik nemzeti jelképe.
A címer központi része egy vörös színű pajzs, melyen sárkányölő Szent Györgyöt ábrázolják. A pajzsot oldalról két oroszlán tartja, felül pedig egy korona díszíti, alul az ország mottója olvasható a grúz ábécé betűivel: „ძალა ერთობაშია” („dzala ertobasia”, Egységben az erő). A címer a Bagratida-dinasztia, Grúzia középkori uralkodócsaládjának címerén alapul.
Grúzia előző, 1918 és 1921, illetve 1990 és 2004 között használt címere egy hétágú karmazsinvörös csillag volt, rajta egy kör alakú pajzson Szent Györgyöt, a Napot, a Holdat és csillagokat ábrázolták.
A jelenlegi címert 2004. október 1-jén, a Rózsás Forradalom után fogadták el.