Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Déri Balázs témáját, mélyreható elemzést nyújtva annak eredetétől a mai relevanciáig. Elmélyedünk a Déri Balázs körüli különböző szempontokba, és olyan átfogó jövőképet kínálunk, amely lehetővé teszi olvasóink számára, hogy mélyen megértsék a Déri Balázs fontosságát és következményeit a különböző területeken. Kutatásokon, adatokon és tanúságtételeken keresztül igyekszünk megvilágítani a Déri Balázs-et és annak társadalomra, kultúrára, gazdaságra, politikára és más releváns területekre gyakorolt hatását. Milyen tényezők járultak hozzá a Déri Balázs időbeli fejlődéséhez? Melyek a fő kihívások jelenleg? Milyen jövőbeli következményei lehetnek a Déri Balázs-nek? Ez a néhány kérdés, amelyekkel ebben a cikkben foglalkozunk azzal a céllal, hogy teljes és gazdagító képet adjunk erről a témáról. Csatlakozzon hozzánk a Déri Balázs túrán, és fedezzen fel mindent, amit erről a lenyűgöző témáról tudni érdemes!
Déri Balázs (Budapest, 1954. augusztus 4.[1] –) magyar költő, műfordító, klasszika-filológus, medievista, muzikológus, katalanista, egyetemi tanár, a Magyar Egyházzene felelős szerkesztője 1993 óta.
1998–: ELTE-BTK Latin Nyelvi és Irodalmi Tanszék (tanársegéd, adjunktus, docens, 2008 szeptemberétől egyetemi tanár, 2002-től tanszékvezető); 2001–2002 az ELTE-BTK Ókortudományi Intézetének mb. intézetigazgatója, 2005-2008 intézetigazgatója; 2003–2006 az ELTE-BTK oktatási és tanulmányi dékánhelyettese; 2012-től az ELTE-BTK Vallástudományi Központjának mb. vezetője.
Művei
Verseskötetek
Az utolsó sziget. Versek 2000-ből. Argumentum Kiadó, Bp., 2001.
György Jánosházy-Balázs Déri: Amb el crepuscle ha arribat la tardor. Seminari de Traducció Poètica de Farrera, IX. Institució de les Lletres Catalanes, 2006.