Rudolf Teréz

Napjainkban a Rudolf Teréz olyan téma, amely nagy jelentőséggel bír a kortárs társadalomban. A Rudolf Teréz jelentőségét széles körben vitatták és tanulmányozták különböző tudományágak szakértői, felkeltve minden korosztály és hátterű ember érdeklődését. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Rudolf Teréz mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatását, és elemezzük a társadalom különböző területeire gyakorolt ​​​​hatásait. A populáris kultúrára gyakorolt ​​hatásától a globális gazdaságban betöltött relevanciájáig a Rudolf Teréz a vita és a kutatás központi témájává vált. Csatlakozzon hozzánk ezen az utazáson a Rudolf Teréz különböző oldalain keresztül, és fedezze fel jelentőségét a mai világban.

Rudolf Teréz
Született1966. október 23. (58 éves)[1][2]
Budapest[1]
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
Foglalkozásaszínész
IskoláiSzínház- és Filmművészeti Főiskola (–1992)
Színészi pályafutása
Híres szerepeiJúlia William Shakespeare: Rómeó és Júlia
Orsetta Carlo Goldoni: Chioggiai csetepaté
Mariska Szigligeti Ede: Liliomfi
Jablonczay Lenke Szabó Magda: Régimódi történet
Tevékenységszínész


Rudolf Teréz (Budapest, 1966. október 23.) magyar színésznő.

Életpályája

1992-ben végezte el a Színház- és Filmművészeti Főiskolát Kerényi Imre osztályában. 1992–1996 között a Budapesti Kamaraszínház tagja volt. 1996–1998 között a szolnoki Szigligeti Színház színésznője volt. 1998–2001 között újra a Budapesti Kamaraszínház tagja volt. 2021-től a Soproni Petőfi Színház színésznője.[3]

Színházi szerepeiből

Filmjei

Játékfilmek

Tévéfilmek

Szinkronszerepei

Jegyzetek

  1. a b Freebase-adatdump. Google
  2. Česko-Slovenská filmová databáze (cseh nyelven), 2001
  3. Évadnyitó társulati ülést tartott a Soproni Petőfi Színház (magyar nyelven). Sopron Médiaportál. (Hozzáférés: 2021. augusztus 31.)

Források