Kábeltelevízió

Ebben a cikkben a Kábeltelevízió érdekes világát fogjuk felfedezni, amely ma nagyon fontos téma. A Kábeltelevízió olyan téma, amely felkeltette a szakértők és a rajongók figyelmét, hiszen hatása a mindennapi élet több területére is kiterjed. Az egészségügyre gyakorolt ​​hatásától a politikára és a kultúrára gyakorolt ​​hatásáig a Kábeltelevízió vitát váltott ki, amelyben a különböző nézetek és vélemények találkoznak. Ebben a cikkben elemezzük a Kábeltelevízió legfontosabb szempontjait, valamint következményeit és lehetséges kihívásait a jövőre nézve.

A kábeltelevízió olyan technikai rendszer, mely rádiófrekvenciás jelek formájában elsősorban televízióadásokat továbbít koaxiális vagy optikai kábelhálózaton.

Története

Az Amerikai Egyesült Államokban az 1940-es évek végén mutatkozott igény arra, hogy félreeső helyeken vagy kisvárosokban élő embereknek biztosítsanak televíziós műsorszórást, ahol az adott esetben valamilyen műszaki akadály miatt egyénileg nem volt megoldható. Ezt a rendszert a kezdeti időszakban közösségi antennás televíziónak (angolul: Community Antenna Television, röviden: CATV) nevezték, melynek a lényege, hogy jellemzően egy földrajzi adottságból magas helyre – domb vagy hegy tetejére – telepítettek egy antennával felszerelt fejállomást (angolul: headend), amely a vett jelet felerősítve koaxiális kábelen a háztartásokhoz továbbította azt. 1970-ben már több ezer független rendszer működött.[1]

Kábeltelevíziós hálózaton működtethető szolgáltatások

Kapcsolódó oldalak

Ultrarövidhullámú műsorszórás (csatornakiosztás)

Jegyzetek

  1. Tanenbaum, Wetherall Kábeltelevízió fejezet, 201–209. o.

Források

További információk