Gaitana Essami

Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Gaitana Essami témáját, elemezve annak különböző aspektusait, hatásait és perspektíváit. A Gaitana Essami az utóbbi időben érdeklődés és vita tárgya volt, és relevanciája különböző területeken folyamatosan nő. Ezeken az oldalakon végig elmélyülünk történetében, fejlődésében és következményeiben, valamint az általa kiváltott véleményekben és vitákban. Multidiszciplináris megközelítésből különböző nézőpontokból közelítjük meg a Gaitana Essami-et, megpróbálva rávilágítani annak következményeire és jelentésére. Röviden, ennek a cikknek az a célja, hogy átfogó és szigorú látásmódot kínáljon a Gaitana Essami-ről, azzal a céllal, hogy gazdagítsa a tudást és a témával kapcsolatos vitákat.

Gaitana Essami
Gaitana 2006-ban.
Gaitana 2006-ban.
Életrajzi adatok
Születési névGaita-Lurdes Essami
BecenévGaitana
ÁlnévEssami
Született1979. szeptember 29. (45 éves)
Kijev,  Szovjetunió
Származás Ukrajna
Pályafutás
Műfajokjazz, funk, népzene, soul
Aktív évek1991-től napjainkig
Hangszerszaxofon
Tevékenységénekes, zeneszerző
KiadókLavina Music

Gaitana Essami weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz Gaitana Essami témájú médiaállományokat.

Gaitana Essami (ukrán betűkkel: Гайтана Ессамі, orosz betűkkel: Гайтана Эссами; Kijev, 1979. március 24.), művésznevén Gaitana (Гайтана) ukránkongói származású énekes, dalszerző.

Életrajz

Gaitana 1979. március 24-én született Kijevben. Ezután öt évet élt családjával a Kongói Köztársaság fővárosában Brazzavilleben, ahol édesapja Klaver Essami született.[1] Az elmúlt öt év során az akkor még kis Gaitanának sikerült elsajátítania a francia és a lingala nyelvet. Ukrán származású édesanyjával 1985-ben visszatér az akkori Szovjetunióba, ahol oroszul és ukránul tanul.[2]

A zeneiskoláját Kijevben végezte el, ahol szaxofonozni tanult. Gyermekkori hobbija az asztalitenisz volt, amit mesterszerűen űzött. Énekesnői karrierje 1991-ben kezdődött a Фант-лото Надія elnevezésű tehetségkutató versenyen, ahol harmadik helyezést ért el. Olyan ukrán és nemzetközileg ismert énekesekkel dolgozott háttérénekesként mint, Irina Bilik, Tajiszija Povalij, Anyi Lorak, és Alekszandr Malinyin.

Első albumát 2003 decemberében jelentetti meg О тебе (Rólad) címmel. Nagylemeze nagy sikernek örvendett Ukrajnában és Oroszországban is. 2005-ös második stúdióalbuma főként ukrán nyelvű dalokat tartalmazó Слідом за тобою (Nyomodban) címen jelent meg. 2007. elején kiadja harmadik Капли дождя (Esőcsöppek) című nagylemezét. 2008. március 11-én megjelenteti Тайные желания (Titkos vágyak) nevű negyedik albumát.

2012. február 18-án zsűri és a közönség közös döntése alapján, ő képviseli Ukrajnát a 2012-es Eurovíziós Dalfesztiválon a Be My Guest című dalával.[3]

Diszkográfia

Gaitana – «Біль мене не лякає» (2016, CC-BY)

Albumok

  • 2003 – О тебе
  • 2005 – Слідом за тобою
  • 2007 – Капли дождя
  • 2008 – Kукaбaррa
  • 2008 – Тайные желания
  • 2010 – Только сегодня

Kislemezek

  • 2006 – Двa вiкнa
  • 2007 – Шaленій
  • 2009 – Нeщoдaвнo

Jegyzetek

További információk