Csahók István

Manapság a Csahók István olyan téma, amely minden korosztály és érdeklődésű ember figyelmét felkeltette. Legyen szó kulturális jelenségről, kiemelkedő személyiségről vagy történelmi eseményről, a Csahók István jelentős hatást tudott gyakorolni a társadalomra. Ebben a cikkben mindent részletesen megvizsgálunk, ami a Csahók István-hez kapcsolódik, az eredetétől a mai következményekig. A következő néhány oldalon egy átfogó elemzésbe merülünk, amely lehetővé teszi számunkra, hogy jobban megértsük a Csahók István jelentőségét a mai világban. Készüljön fel, hogy meglepő és lenyűgöző dolgokat fedezzen fel a Csahók István-ről.

Csahók István
Csahók István 1986-ban
Csahók István 1986-ban
Született1941. március 2.
Körmend
Elhunyt2002. szeptember 6. (61 évesen)
Budapest
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
Foglalkozásaközgazdász, könyvtáros
Tisztségekönyvtárigazgató (1983–2002, Központi Statisztikai Hivatal Könyvtár)
IskoláiBudapesti Corvinus Egyetem


Csahók István (Körmend, 1941. március 2.Budapest, 2002. szeptember 6.) közgazdász, a Központi Statisztikai Hivatal Könyvtárának vezetője 1983 és 2002 között.

Életútja

Szakmai pályafutását az Állami Biztosítónál kezdte és folytatta 1968-ig. Statisztikai hivatali tevékenysége a Gazdaságtudományi Kutatóintézetben indult, ahol 1968 és 1976 között tudományos kutatási területeken dolgozott. Később is elsősorban gazdaságstatisztikai kérdésekkel foglalkozott, de már hivatali szakstatisztikai főosztályokon, középvezetői beosztásokban. 1972-ben megszerezte a közgazdaság-tudomány kandidátusa fokozatot. Egy ideig Moszkvában, a KGST Statisztikai Állandó Bizottságának munkatársaként dolgozott a szervezet és a KSH, valamint a többi tagország statisztikai tevékenységének korszerűsítésén és harmonizációján. A KSH Könyvtár és Dokumentációs Szolgálat munkáját 1983 és 2002 között először igazgatóhelyettesi, majd igazgatói, 1985-től főigazgatói rangban irányította. 1996-tól tagja, 1997-től 2001-ig titkára volt a Magyar Tudományos Akadémia Statisztikai Bizottságának.

Munkássága

Fontosabb kutatási területei a pénzügyi folyamatok, a biztosítási pénzalapképzés közgazdasági kérdései, a biztosítások sajátosságai és funkciói, valamint a gazdasági prognózisok készítésének módszerei voltak.

Díjai, elismerései

1986-ban a Munka Érdemrend ezüst fokozatával ismerték el munkásságát, majd 1997-ben megkapta a hivatalos statisztikai szolgálat legmagasabb kitüntetését, a Fényes Elek-emlékérmet.

Források