Bor Kálmán

A mai világban a Bor Kálmán a társadalom különböző területein egyre növekvő érdeklődés témává vált. Az akadémiai környezettől az üzleti környezetig a Bor Kálmán aktuálissá válik a mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatása miatt. Ahogy haladunk előre a 21. században, egyre nyilvánvalóbbá válik a Bor Kálmán megértésének és kezelésének fontossága. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy a Bor Kálmán hogyan fejlődött az idők során, milyen hatással volt a különböző közösségekre és ágazatokra, és milyen lehetséges következményekkel jár a jövőre nézve. A politikára gyakorolt ​​hatásától a technológiára gyakorolt ​​hatásáig a Bor Kálmán olyan téma, amely megérdemli figyelmünket és elmélkedésünket.

Bor Kálmán
Született1924. szeptember 5.[1]
Baja[1]
Elhunyt
Állampolgárságamagyar
Foglalkozása
IskoláiMagyar Királyi Pázmány Péter Tudományegyetem (–1948)
A Wikimédia Commons tartalmaz Bor Kálmán témájú médiaállományokat.

Bor Kálmán (Baja, 1924. szeptember 5.Budapest, 2018. január[4]) magyar irodalomtörténész, könyvtáros, bibliográfus, nyelvész.

Életpályája

Iskoláit a bajai cisztercita gimnáziumban végezte el. Budapesten az Eötvös Loránd Tudományegyetemen szerzett magyar–latin–szerb–horvát szakos tanári diplomát. Pályáját az Eötvös Loránd Tudományegyetem gyakornokaként, majd tanársegédeként kezdte a szerb-horvát stilisztika tárgyat oktatva. 1952–1953 között az Irodalomtörténeti Dokumentációs Központ (az Irodalomtudományi Intézet elődje) szlavista szakreferenseként dolgozott.[5] 1956–1973 között az Irodalomtudományi Intézet tudományos munkatársa volt. 1963–1973 között az Irodalomtudományi Intézet Eötvös Könyvtárának vezetője volt. 1973-tól az Országos Széchényi Könyvtár Gyarapítási Osztályán osztályvezető-helyettesként dolgozott.

Munkássága

Bibliográfiai munkássága során összeállította az Irodalomtudományi Közleményekben megjelent Magyar irodalomtörténet-írás bibliográfiáját az 1970–1974. évre vonatkozóan. Lektora és tudományos tanácsadója volt az Országos Széchényi Könyvtár kiadásában megjelent A magyar irodalom és irodalomtörténet bibliográfiája 1979–1983 című sorozatnak.

Művei

  • A szerb iskolai színjátszás kezdetei és Pest-Buda (Szomszédság és közösség, Budapest, 1972)
  • „Könyvim az én fiaim”. Vitkovics Mihály könyvtára (Budapest, OSZK–Gondolat Kiadó, 2013, 2. átdolgozott kiadás: 2014)

Jegyzetek

  1. a b PIM-névtér. (Hozzáférés: 2020. március 19.)
  2. PIM-névtér
  3. Magyar Nemzeti Névtér. Magyar Nemzeti Névtér , 2019. május 1.
  4. Adatai a Petőfi Irodalmi Múzeum katalógusában
  5. Az Intézet története

Források

További információk