Baby Dodds

A mai cikkben a Baby Dodds-ről fogunk beszélni. A Baby Dodds téma az utóbbi időben nagy érdeklődést váltott ki a társadalomban. Sokak számára támponttá vált, akár mai relevanciája, akár a mindennapi életre gyakorolt ​​hatása, akár történelmi jelentősége miatt. A Baby Dodds megjelenése óta mindenféle véleményt generált, és számos tanulmány és kutatás tárgya volt. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Baby Dodds különböző aspektusait, elemezzük következményeit, és megvitatjuk a mai társadalomban betöltött relevanciáját. Kétségtelen, hogy a Baby Dodds egy olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen, és amelyből sokat lehet tanulni.

Baby Dodds
Életrajzi adatok
BecenévWarren „Baby” Dodds
Született1898. december 24.[1][2][3]
New Orleans[3][4]
Elhunyt1959. február 14. (60 évesen)[1][2][3][5]
Chicago[3][5]
SírhelyLincoln Cemetery
Pályafutás
Műfajokdzsessz
Híres dalAt The Jazz Band Ball
Hangszerdobfelszerelés
Tevékenység
A Wikimédia Commons tartalmaz Baby Dodds témájú médiaállományokat.

Baby Dodds (New Orleans, 1898. december 24.Chicago, 1959. február 14.) amerikai dzsesszdobos. A modern dzsesszdobolás egyik megteremtője.

Pályakép

Warren Dodds néven, 1898. december 24-én, New Orleansban. Ő használt először a sorok végén szólisztikus átvezetéseket. Nagyon fiatalon olyan fúvószenekarokban játszott, amelyek a temetési menet mögött haladva kísérték utolsó útjára a halottat. Míg az odaúton lassú, szomorú zene szólt, visszafelé már vidámabb dallamok szóltak. Ez volt az úgynevezett „second line”, ami a „streetbeats” volt. Dodds az egyik első volt, aki ezt a ritmusvilágot dobjaival alkalmazta.

Tizenhat éves korában a „Willy Hightower’s American Star Band” tagja lett, ahol divatos tánczenét játszottak a polkától a bluesig. 1918-ban egy riverboats együttes (Fata Marable) együttes tagja lett. Az ilyen hajók nyártól télig közlekedtek a Mississippin New Orleans és St. Louis között.

1921-ben Louis Armstrong társaságában a bátyjával együtt leszerződött a „Joe Oliver Band”-hez. Az együttes áttelepült Chicagóba, ahol akkor a legjobb zenészek tömörültek. Itt már nagyszerű lemezeket készítettek. Dodds játéka szakmai körökben elismertté vált.

Lemezek

  • Jazz à La Creole (Baby Dodds Trio)
  • Baby Dodds
  • Talking and Drum Solos
  • Live At New York Town Hall 1947 (Mezz Mezzrow and Sidney Bechet-1947)
  • Bunk Johnson - The King Of The Blue
  • Albert's Blues / Buddy Bolden Blues Tell Record 29655 (78RPM)

Források

Jegyzetek

  1. a b Encyclopædia Britannica (angol nyelven). Encyclopædia Britannica Online . (Hozzáférés: 2017. október 9.)
  2. a b Find a Grave (angol nyelven). Find a Grave . (Hozzáférés: 2017. október 9.)
  3. a b c d Grove Music Online (angol nyelven). Oxford University Press. DOI:. (Hozzáférés: 2019. augusztus 29.)
  4. Biographical Dictionary of Afro-American and African Musicians
  5. a b The Monroe News-Star