Arnaldo Tamayo Méndez

A mai világban a Arnaldo Tamayo Méndez soha nem látott jelentőséget kapott. Akár a társadalomra, akár a kultúrára gyakorolt ​​hatása, akár a gazdasági szférában betöltött jelentősége miatt, a Arnaldo Tamayo Méndez-nek sikerült felkelteni a szakértők és a rajongók figyelmét és érdeklődését. Ebben a cikkben átfogóan elemezzük a Arnaldo Tamayo Méndez-hez kapcsolódó összes aspektust, feltárva annak eredetét, fejlődését és következményeit. Továbbá részletesen megvizsgáljuk a jelenlegi kontextusban betöltött szerepét, valamint a globális színtéren való jelenlétéből fakadó lehetséges jövőbeli előrejelzéseket. Hasonlóképpen kitérünk a Arnaldo Tamayo Méndez körüli különböző nézőpontokra és véleményekre is, azzal a céllal, hogy olvasóinknak teljes és árnyalt áttekintést nyújtsunk erről a ma annyira aktuális témáról.

Arnaldo Tamayo Méndez
Született1942. január 29. (83 éves)
Guantánamo
Állampolgárságakubai
Gyermekeihárom gyermek
Foglalkozása
Tisztségekubai nemzetgyűlési képviselő
Kitüntetései
  • Szovjetunió Hőse (1980. szeptember 26.)
  • Kubai Köztársaság Hőse (1980. szeptember 26.)[1]
  • Lenin-rend (1980. szeptember 26.)
  • Order of Playa Girón (1980. szeptember 26.)
  • Barátságért Érdemrend (2011. január 20.)
  • Medal "For Merit in Space Exploration" (2014. április 12., Dmitrij Anatoljevics Medvegyev)[2]

Arnaldo Tamayo Méndez aláírása
Arnaldo Tamayo Méndez aláírása
A Wikimédia Commons tartalmaz Arnaldo Tamayo Méndez témájú médiaállományokat.

Arnaldo Tamayo Méndez (Guantánamo, 1942. január 29. –) kubai űrhajós.

Életpálya

A kubai Repülő Akadémián szerzett repülőmérnöki oklevelet. A 7. Interkozmosz űrpilóta lett. Biztonsági tartaléka José Armando López Falcón kiképzett űrhajós volt. Az űrhajósoktól történő elválás után a kubai hadseregben kapott vezetői pozíciót. Beválasztották a Kubai Nemzetgyűlésbe, ahol Guantánamót képviselte.

Repülési program

1980-ban az Interkozmosz-program keretében a Szojuz–38 űrhajón a szovjet-kubai űrrepülés kutató-pilótája, parancsnok társával Jurij Viktorovics Romanyenkóval repült a Szaljut–6 fedélzetére. Ő volt az első Karib-szigeteki, az első latin amerikai, az első spanyol ajkú, és az első fekete bőrű ember a világűrben. 124-szer kerülte meg a Földet, 7 napot, 20 órát és 43 percet tartózkodott a világűrben.

Űrruháját Havannában a Nemzeti Múzeumban helyezték el. Bélyegen is megörökítették az űrrepülését.

Tartalék személyzet

Kitüntetések

Megkapta a „Kubai Köztársaság Hőse” címet, a Szovjetunió Hőse külföldi címét.

Jegyzetek

Források