Vittorio Monti

A Vittorio Monti témája nagy érdeklődést váltott ki a modern társadalomban. Gazdag és összetett történetével a Vittorio Monti döntő szerepet játszott az emberek életében szerte a világon. A populáris kultúrára gyakorolt ​​hatásától a politikára és a gazdaságra gyakorolt ​​hatásáig a Vittorio Monti továbbra is vita és vita tárgya. Ebben a cikkben a Vittorio Monti legfontosabb elemeit fogjuk feltárni, az eredetétől a mai relevanciáig. Ezen túlmenően elemezzük a Vittorio Monti-ről létező különböző nézőpontokat és véleményeket azzal a céllal, hogy átfogó képet adjunk erről a fontos témáról.

Vittorio Monti
Életrajzi adatok
Született1868. január 6.
Nápoly
Elhunyt1922. június 20. (54 évesen)
Nápoly
Pályafutás
Hangszer
Tevékenységzeneszerző
Hangminta
Hanganyag Hangminta?*
A Wikimédia Commons tartalmaz Vittorio Monti témájú médiaállományokat.

Vittorio Monti (Nápoly, 1868. január 6. – Nápoly, 1922. június 20.) olasz zeneszerző, szalonzenekar-vezető. Egyetlen jelentős műve maradt fenn, a Csárdás (Ciarda) című szerzemény, ami azonban világszerte ismertté tette nevét.

Élete és legismertebb műve

Vittorio Monti Nápolyban született, ahol hegedülni és zeneszerzést tanult a neves olasz San Pietro a Majella Zenekonzervatóriumban. 1900 környékén nevezték ki a párizsi Orchestre Lamoureux szalonzenekar-vezetőjévé, ahol több balettet és operettet is írt.

Leghíresebb műve a Csárdás, amelyet eredetileg szalonzenekarra írt. Itthon szinte minden cigányzenekar által szívesen játszott darab. Mint minden népszerű szalonzenekari darabra, Monti Csárdására is írtak szöveget. A magyar szöveget Pere János dalénekes hanglemezműsorához az előadóművész kérésére Z. Horváth Gyula írta meg.

A Monti-csárdás