A mai világban a Tengely Gábor olyan témává vált, amely az egyének széles körében nagyon fontos és érdekes. Akár a társadalomra, akár a populáris kultúrára gyakorolt befolyása, akár a tudományos területen betöltött jelentősége miatt, a Tengely Gábor minden korosztálytól és hátterű ember figyelmét felkeltette. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Tengely Gábor-hez kapcsolódó különböző szempontokat, elemezve annak időbeli alakulását, mai hatását, valamint a jelenléte jövőbeni lehetséges következményeit. Multidiszciplináris megközelítéssel átfogó képet kívánunk nyújtani a Tengely Gábor-ről, teljes és gazdagító áttekintést nyújtva az olvasónak erről a lenyűgöző témáról.
Diplomaszerzése után a zalaegerszegi Griff Bábszínház tagja lett. Egy szabadúszó rendezőként, színészként eltöltött évad után a kecskeméti Ciróka Bábszínház tagja lett. 2008-tól a győri Vaskakas Bábszínház tagja színészként, 2012–2018 között főként rendezőként dolgozott a teátrumban.[5]
Vas Laci!- rendező, író, 2013., Vaskakas Bábszínház
Világszépe – színész, 2005., Griff Bábszínház
Volt egyszer egy Mari nevű szekrény…- rendező, színész, Vaskakas Bábszínház
1000 + 1 éjszaka meséi – színész, 2011., Vaskakas Bábszínház
Díjai, elismerései
XIV. Pécsi Nemzetközi Felnőttbáb Fesztiválon – a Magyar Bábművészek szövetsége különdíja a legjobb pályakezdő rendezőnek: Én, Antigoné; Post mortem K.D. (2007)
V. Gyermekszínházi Szemle – "a műfaj kiemelkedő alkotása" oklevél, a Fővárosi Önkormányzat díja, Üveghegy-díj: Amália, szombathelyi Mesebolt Bábszínház (2009)
V. Gyermek- és Ifjúsági Színházak Biennáléja (2010) – a Művészetek Palotája különdíja (Hoppláda)
Magyarországi Bábszínházak X. Találkozója – fődíj: Repülési lecke kezdőknek, a Vaskakas Bábszínház és az Európai Szabadúszó Művészek Egyesülete (ESZME) közös előadása (2010)