A Polányi család című cikkben egy izgalmas témában fogunk elmélyülni, amely széles közönség számára érdekes szempontokkal foglalkozik. Ennek a cikknek a célja, hogy részletes és mélyreható áttekintést nyújtson a Polányi család-ről, feltárva annak eredetét, fejlődését, elágazásait és lehetséges jövőbeli következményeit. Ennek mentén különböző szempontokat, szakértői véleményeket és releváns adatokat fogunk megvizsgálni, amelyek segítenek jobban megérteni a szóban forgó témát. Kétségtelenül a Polányi család egy lenyűgöző téma, amely megérdemli figyelmünket és részletes elemzésünket, így ez a cikk értékes információforrás lesz a téma iránt érdeklődők számára.
A Polányi (Pollacsek) családzsidó eredetű család, amelynek tagjai a magyar történelemben meghatározó szerepet töltöttek be, illetve komoly szerepük volt a magyar szellemi életben.
A családfa
A1 Pollacsek Enoch (18. század – ?)
B1 Pollacsek Mihály (1790 körül – 1850 körül); neje: Pollacsek Regina
C1 Pollacsek Vilmos
C2 Pollacsek Adolf (1810 – 1871); neje: Schlesinger Zsófia
Ez a szakasz egyelőre üres vagy erősen hiányos. Segíts te is a kibővítésében!
A család keletről indult, Oroszországból. Kárpátalján, Ungváron a 18. században működött egy malom, amely a család birtokában volt. Árva vármegyében gazdálkodott a család első ismert tagja, Pollacsek Enoch, aki az összes többi járási zsidóknál több adót fizetett.[8] A család egy része később, a 19. század végén Bécsbe költözött.
Irodalom
Írástudó nemzedékek: A Polányi család története dokumentumokban (összeáll. és az előszót írta Vezér Erzsébet, Bp.: MTA Filozófiai Int., 1986 Bp.)
Jegyzetek
↑Pollacsek Mihály. Petőfi Irodalmi Múzeum. (Hozzáférés: 2015. május 27.)
Ez a szócikk részben vagy egészben a Polányi című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.