Mai cikkünkben a National Geographic Wild témájában fogunk elmélyülni, amely szempont már régóta vitatott. A National Geographic Wild téma szakértők és rajongók körében egyaránt nagy érdeklődést váltott ki, és kulcsfontosságú a modern társadalom különböző aspektusaira gyakorolt hatásának megértéséhez. Ebben a cikkben elemezzük a National Geographic Wild-el kapcsolatban alkalmazott különböző megközelítéseket, valamint ezek személyes, társadalmi és globális szintű következményeit. Ezenkívül megvizsgáljuk a National Geographic Wild legfrissebb kutatásait, és megvitatjuk a jövőre vonatkozó lehetséges következményeket. Végső soron ennek a cikknek az a célja, hogy teljes és frissített képet nyújtson a National Geographic Wild-ről, azzal a céllal, hogy olvasóinknak mélyebb megértést biztosítson ennek a nagyon releváns témának.
A National Geographic Wild a National Geographic Channel természetfilmeket sugárzó társcsatornája, a Discovery Inc. Animal Planet, illetve a Viasat World Viasat Nature nevű csatornájának konkurenciája. 2007. március 8-án Nat Geo Wild néven indult, kezdetben a közép-európai változat részeként magyar hangsávval sugárzott. 2019. február 3-án nevet hosszabbított és National Geographic Wild lett, amit 2019. január 16-án jelentettek be.[3] A névhosszabbítással egyidőben a csatorna teljesen magyar lett, azelőtt az ajánlók angol kiírásokkal, magyar hangsávval voltak láthatók.
Reklámidejét Magyarországon 2013. január 1-jétől az Atmedia értékesíti.[4] 2017. december 14-től a The Walt Disney Company tulajdona.[5][6][7]