Méhes Kati

A mai világban a Méhes Kati alapvető helyet foglal el a mindennapi élet különböző területein. Akár a munkahelyen, akár egyetemi, kulturális vagy társadalmi területen, a Méhes Kati az emberek széles köre számára fontos és érdekes témává vált. Hatása és relevanciája felkeltette a kutatók, a szakemberek és a nagyközönség érdeklődését, akik igyekeznek megérteni fontosságát és következményeit. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Méhes Kati szerepét a mai társadalomban, elemezve annak alakulását, kihívásait és lehetséges megoldásait. Ezenkívül megvizsgáljuk, hogy a Méhes Kati hogyan alakította és alakítja tovább a jelenlegi környezetet, valamint azt, hogy milyen előnyökkel és kihívásokkal jár a jelenléte a különböző kontextusokban.

Méhes Kati
Született1950. augusztus 3. (74 éves)
Hadad
Állampolgárságamagyar
Nemzetiségemagyar
ÉlettársaTóth Páll Miklós
Foglalkozásaszínész
KitüntetéseiPoór Lili-díj (2001)
Színészi pályafutása
Aktív évek1973 – napjainkig
Tevékenységszínész


Méhes Kati (Hadad, 1950. augusztus 3. –) erdélyi magyar színésznő, előadóművésznő, a Harag György Társulat örökös tagja.

Életpálya

1950. augusztus 3-án született Hadadon. Szakmai tanulmányait a Szentgyörgyi István Színművészeti Intézetben végezte. 1973-ban diplomázott, majd a Szatmárnémeti Északi Színház magyar tagozatához szerződött. Azóta megszakítás nélkül a Harag György Társulat színésze. Pályakezdését követően hamar a társulat vezető színészei közé emelkedett, kiemelkedett jó hangjával, tánctudásával. A Magyar színházművészeti lexikon így jellemzi színészi képességeit: Sokoldalú színésznő, aki sikerrel elevenít meg drámai, vj.-i, tragikomikai és operettfigurákat. Kabaréjelenetek elmaradhatatlan szereplője. Sugárzó kedély, nagyfokú játékosság és vibráló atmoszféra jellemzi alakításait. Kitűnően énekel népdalt, sanzont és táncdalt. Tánctudása is magas színvonalú. 2001-ben Poór Lili-díjjal tüntették ki, művészi munkája elismeréséül. Színészi munkája mellett számos pódiumműsora, alkalmi fellépése van, előadóművészként is tevékenykedik. 2010-ben nyugdíjba vonult, de továbbra is játszik a szatmári színház előadásaiban. Tagja a társulat munkáját és a szatmár megyei színházi életet támogató Proscenium Alapítványnak.

Szerepei

A Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulatánál[1][2]

">szerkesztés]

Pódiumműsorai

  • Örök strófák
  • Évszakok
  • Népem, te szent...
  • Győzhetetlen én kőszálom
  • Te vagy a szabadító
  • Több is veszett Mohácsnál
  • Szent István öröksége
  • In memoriam Gellért Sándor
  • Beszélj, hogy lássalak
  • Dalokkal emlékezem

Díjai

Jegyzetek

  1. Archivált másolat. . (Hozzáférés: 2010. szeptember 7.)
  2. Archivált másolat. . (Hozzáférés: 2010. szeptember 7.)

Források

További információk