Hermann Samuel Reimarus

Ebben a cikkben a Hermann Samuel Reimarus-et elemzésünk központi elemeként mutatjuk be. A Hermann Samuel Reimarus ma nagyon fontos és érdekes téma, mivel hatása a társadalom különböző területein érezhető. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Hermann Samuel Reimarus-hez kapcsolódó különféle szempontokat, megvizsgáljuk történelmi fejlődését, hatását a különböző összefüggésekben, valamint a jelenre és a jövőre gyakorolt ​​hatásait. Annak érdekében, hogy átfogó képet adjunk a Hermann Samuel Reimarus-ről, multidiszciplináris szemszögből közelítjük meg, így teljes és gazdagító elemzést kínálunk olvasóink számára.

Hermann Samuel Reimarus
Született1694. december 22.[1][2][3][4]
Hamburg[5]
Elhunyt1768. március 1. (73 évesen)[1][2][3][4]
Hamburg[6]
Állampolgárságanémet
Gyermekei
  • Elise Reimarus
  • Johann Albert Heinrich Reimarus
Foglalkozása
  • filozófus
  • író
  • teológus
  • egyetemi oktató
Iskolái
A Wikimédia Commons tartalmaz Hermann Samuel Reimarus témájú médiaállományokat.

Hermann Samuel Reimarus (Hamburg, 1694. december 22. – Hamburg, 1768. március 1.) német filozófus, teológus, a deizmus képviselője.

Élete

Tanult szülővárosában, majd 1714-től kezdve Jénában, 1716-tól Wittenbergben, ahol csakhamar adjunktus lett a bölcseleti fakultáson. 1719-től 1722-ig tudományos utazást tett Hollandiában és Angliában és ezúttal először Wittenbergben, majd Wismarban és végül 1728-tól kezdve Hamburgban tanárkodott. Ez utóbbi helyen a héber és keleti nyelveket adta elő. E művét Lessing, majd az ő halála után Schmidt adta ki Reimarus kézirataiból. Ezen kéziratok teljesen sohasem láttak napvilágot és 4000 lapon a hamburgi városi könyvtárban őrzik. Életrajzát megirták Büsching és Strauss.

Reimarius volt az első aki Jézus életét történettudományi alapon igyekezett leírni.[7]

Jegyzetek

Források