Fukusima Daiicsi atomerőmű

A mai világban a Fukusima Daiicsi atomerőmű a társadalom széles köre számára nagyon fontos és érdekes témává vált. A Fukusima Daiicsi atomerőmű jelentősége rányomta bélyegét a történelemre, és jelen van az emberek mindennapi életében. A Fukusima Daiicsi atomerőmű eredetétől napjainkig vita és elemzés tárgya volt a politikától a tudományig, beleértve a kultúrát és a technológiát is. Emiatt alapvető fontosságú, hogy megértsük, milyen hatással van a Fukusima Daiicsi atomerőmű életünkre és globális kontextusban. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Fukusima Daiicsi atomerőmű jelentőségét és a jelenkori világra gyakorolt ​​​​hatásait.

Fukusima Daiicsi atomerőmű
Ország Japán
MegnyitásSzerkesztés a Wikidatán
Építész(ek)Ebasco Services
TulajdonosTokyo Electric Power Company Holdings
Alapadatok
Kimenő teljesítmény0 MW
Elhelyezkedése
Fukusima Daiicsi atomerőmű (Japán)
Fukusima Daiicsi atomerőmű
Fukusima Daiicsi atomerőmű
Pozíció Japán térképén
é. sz. 37° 25′ 17″, k. h. 141° 01′ 57″37.421389°N 141.032500°EKoordináták: é. sz. 37° 25′ 17″, k. h. 141° 01′ 57″37.421389°N 141.032500°E
Térkép
[
A Fukusima Daiicsi atomerőmű weboldala]
A Wikimédia Commons tartalmaz Fukusima Daiicsi atomerőmű témájú médiaállományokat.

A Fukusima Daiicsi (Fukusima I) atomerőmű (福島第一原子力発電所, Fukushima Dai Icsi (Hallgat kiejtés)) egy 2011-ben leállított, 4,5 GW beépített elektromos összteljesítményű, 6-atomreaktoros erőmű Japánban, Fukusima közelében.

Az erőmű 1971. március 26-án kezdte meg a villamos energia szolgáltatását.

2011. március 11-én, a helyi idő szerint 14 óra 46 perckor bekövetkezett tóhokui földrengés és az azt követő cunami romboló hatásaitól elszenvedett súlyos sérülések és az ezáltal kiváltott további rombolás miatt az erőmű lekapcsolódott az elektromos átviteli hálózatról és villamos energiát azóta sem szolgáltat.

A katasztrófa

Az atomerőmű 2011 március 11-én súlyos sérüléseket szenvedett, emiatt leállították. Azóta a kármentésen folyamatosan dolgoznak. Az erőművi balesetet gyakran a csernobili atomkatasztrófához hasonlítják. Japán a baleset következtében az összes atomerőművét leállította, világszerte pedig az atomenergia kedvező megítélése jelentősen csökkent.

Kapcsolódó szócikkek

További információk