Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Dobránszky Zoltán hatását a társadalom különböző aspektusaira. A populáris kultúrára gyakorolt hatásától a történelemben való jelentőségéig a Dobránszky Zoltán kitörölhetetlen nyomot hagyott az élet különböző területein. Az évek során a Dobránszky Zoltán vita és elemzés tárgya volt, mindenféle véleményt és elméletet generálva. Ezzel a tanulmánysal arra törekszünk, hogy rávilágítsunk a Dobránszky Zoltán fontosságára és szerepére az általunk ismert világ alakításában. Következményeinek és következményeinek feltárásával reméljük, hogy elmélyülünk a Dobránszky Zoltán összetettségében és tartós hatásában.
1960-tól 1966-ig a Miskolci Nemzeti Színházban, 1966–1969-ben a veszprémi Petőfi Színházban, 1969–1972 között pedig a Vidám Színpadon játszott. Fellépett a Család ellen nincs orvosság, az Euripidész Andomakhéja, a Kincskereső kisködmön, az Ön is lehet gyilkos és a Pénz áll a házhoz című színdarabokban. Kevés filmben játszott, a televízióban a Kabos-show-ban, illetve a Szomszédok c. teleregény mellékszerepében, Madaras(i) Bandiként tűnt fel. Kellemes hangja révén gyakorta foglalkoztatott szinkronszínész volt.
Családja
Első feleségétől Urbán Erika színésznőtől elvált. Élettársa Landeszman Judit énekesnő és színházi súgó volt, fia Dobránszky Zoltán. Testvére Dobránszky Zsuzsanna, operaénekes.