Dibenzepin

Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Dibenzepin témáját és annak minden következményét. Az eredetétől a mai relevanciáig, beleértve a társadalom különböző területeire gyakorolt ​​hatását, egy részletes elemzésbe fogunk belemenni, amely megvilágítja ezt a lenyűgöző témát. Kutatások, interjúk és szakértői vélemények sorozatán keresztül olyan teljes és kimerítő jövőképet kívánunk kínálni, amely lehetővé teszi olvasóink számára, hogy teljes mértékben megértsék a Dibenzepin fontosságát és összetettségét. Kétségtelen, hogy ez a cikk nélkülözhetetlen referencia lesz mindazok számára, akik többet szeretnének megtudni a Dibenzepin-ről.

Dibenzepin
IUPAC-név
10-(2-(dimetilamino)etil)-5-metil-5H-dibenzodiazepin-11(10H)-on
Kémiai azonosítók
PubChem 9419
ChemSpider 9048
DrugBank DB13225
KEGG D07812
ChEBI 93394
ATC kód N06AA08
Gyógyszer szabadnév dibenzepin
InChIKey QPGGEKPRGVJKQB-UHFFFAOYSA-N
UNII 510SJZ1Y6L
ChEMBL CHEMBL1442422
Kémiai és fizikai tulajdonságok
Kémiai képlet C18H21N3O
Moláris tömeg 295,38 g/mol
Farmakokinetikai adatok
Biohasznosíthatóság 25% (oral)
Metabolizmus máj, demetiláció
Biológiai
felezési idő
5 óra
Kiválasztás vese
Terápiás előírások
Jogi státusz POM/Rx (HU)
Alkalmazás orális

A dibenzepin a triciklikus antidepresszánsok csoportjába tartozik. A noradrenalin neuralis felvételét szelektíven gátolja, erősen kötődik az agy hisztamin H1 receptoraihoz, és kisebb mértékben a kolinerg receptorokhoz. A dibenzepin farmakológiai profilja megegyezik biokémiai sajátosságaival: hisztamin és tetrabenazin antagonizmus, antikolinerg hatások és a noradrenalin hatásainak erősítése.

Készítmények

  • NOVERIL

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a Dibenzepin című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.