Dallos Ibolya

Napjainkban a Dallos Ibolya olyan téma, amely számos területen nagy érdeklődést és vitát vált ki. Hatása kiterjed a politikára, a gazdaságra, a társadalomra és általában a kultúrára. Az idő előrehaladtával a Dallos Ibolya sokak számára a vita és a gondolkodás központi pontja lett. Relevanciája csak növekszik, hatása pedig érezhetőbben érezhető mindennapi életünkben. Ezért alapvető fontosságú, hogy teljesen megértsük, mit jelent a Dallos Ibolya, és milyen következményekkel jár az életünkben. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk ezt a nagyon fontos témát, és megvitatjuk annak számos oldalát és dimenzióját.

Dallos Ibolya
Életrajzi adatok
Született1942. március 26.
Budapest
Elhunyt2015. január 2. (72 évesen)
Budapest
Pályafutása
Aktív évek1961—2014
Tevékenységbábszínésznő, rendezőasszisztens

Dallos Ibolya IMDb-adatlapja
PORT.hu-adatlap

Dallos Ibolya (Budapest, 1942. március 26.2015. január 2.) bábszínésznő, játékmester, rendezőasszisztens.[1]

Pályafutása

A Bábstúdiót 1962-ben végezte el, 1961-től pedig az Állami Bábszínház foglalkoztatta. 1992-től ennek jogutódja, a Budapest Bábszínház művésze volt. Az 1980-as évektől rendezőasszisztensként részt vett a színház műsoron lévő előadásainak gondozásában is.

Fontosabb szerepei

  • Hófehérke (Károlyi A.: Hófehérke és a hét törpe)
  • Tündér (Bartók Béla: Fából faragott királyfi)
  • Mária Lujza (Kodály Zoltán: Háry János)
  • Cukor anyó (Bálint Ágnes: Az elvarázsolt egérkisasszony)

Jegyzetek

  1. Nők Lapja Café – Dallos Ibolya (magyar nyelven). © 2015 NLC - Nők lapja café. Central Médiacsoport Zrt., 2015. január 3. (Hozzáférés: 2015. január 3.)

Források

További információk