Mai cikkünkben a Csutka István (színművész) lenyűgöző világába fogunk beleásni. Ennek a témának az eredetétől a mai relevanciájáig feltárjuk a téma összes releváns vonatkozását. Megismerjük ennek a társadalomra gyakorolt hatását, a különböző területekre gyakorolt hatását és a lehetséges jövőbeli következményeket. Átfogó elemzésen keresztül megtudjuk, hogyan sikerült a Csutka István (színművész)-nek világszerte emberek millióinak figyelmét felkelteni, és hogyan hagyott jelentős nyomot a történelemben. Készüljön fel a felfedezés és a Csutka István (színművész) megismerésének útjára.
Csutka István (Budapest, 1966. szeptember 18. –) magyar színművész, táncművész, kommunikációs- és marketingszakember, motivációs előadó, tréner, utazó blogger.
Pályafutása
Az általános iskolát zene és néptánc tagozaton végezte az Alsóerdősor utcai ének-zene és néptánc tagozatos általános iskolában.
Tanulmányait 1980-ban, a Budaörsi Gimnáziumban (ma Illyés Gyula Gimnázium) folytatta. Gimnáziumi tanulmányai alatt a Fáklya Nemzetiségi Táncegyüttesben táncolt, ahol Kricskovics Antal volt mestere.1983-ban indult a Ki-mit-tud?-on és ennek köszönhetően felvételt nyert a Tímár Sándor vezette Magyar Állami Népi Együttes csapatába, majd a Kricskovics Antal és Simon Antal vezetése alatt álló Budapest Táncegyüttes hívására átszerződött az akkori fénykorát élő együttesbe. Gimnáziumi tanulmányait magántanulóként fejezte be. Ezzel párhuzamosan az Artistaképző Intézet Akrobatikus Revütáncképző szakán kezdte meg tanulmányait Jeszenszky Endre osztályában.
1986–89 között a Színház- és Filmművészeti Főiskola operett-musical szakának hallgatója. Diploma után a debreceni Csokonai Színházhoz szerződött, 1993 júliusáig játszott a társulatnál, majd vendégművészként 1998-ig. 1993-ban a Madách Színházhoz szerződött, melynek azóta is tagja. 1997 májusában ott mutathatta be első önálló estjét „Swingin’ in the Rain”, majd 2000-ben a másodikat, „Víg, bölcs, de nőtlen” címmel. 1989-től állandó résztvevője volt az Interoperett Kft. műsorainak. 1994-től vendégművészként, a Nemzeti Színház társulatában játszott. 2001-2006-ig a Debreceni Csokonai Színház igazgatója volt.
A világ 14 országában lépett fel, az USA-tól, Izraelen át, Oroszországig, többek között olyan neves színpadokon, mint a kairói Operaház, az amszterdami Caree Színház, vagy a párizsi Bobino színpada. 40 darabban játszott, 11 filmben szerepelt, a számos interjút nem számítva 79 Tv-felvételen vett részt, 7 lemezen működött közre, 11 darabot koreografált és 12 előadást rendezett.
Alapító tagja volt az 1996-ban megalakult Magyar Swing Táncszövetségnek.
A Budapester Klezmer Band tánckarát – melynek koreográfusa is volt – 1997-ben hozta létre.
2000-ben, kanadai nyelvtanulmányait követően, államilag elismert és nemzetközi középfokú írás és szóbeli vizsgát tett angol nyelvből.
A 2000–2001-es tanévben a Színház- és Filmművészeti Egyetem színházi főtanszakán tanított zenés mesterséget a külföldi diákok osztályának Kerényi Imre osztályvezető tanár tanársegédjeként.
2001. április 19-től, a debreceni Csokonai Színház igazgatójává nevezték ki, amelynek 2006. január 2-ig volt vezetője.
2004 szeptemberében Párizsban – hazánkból egyedüliként –, a Professzionális Operaigazgatók Nemzetközi Kamarája tagjának választották.
2006 áprilisától 2008 februárjáig dolgozott az Echo Tv, Art d’Echo kulturális szerkesztőségében. Júniustól a műsorvezetések mellett, a kulturális szerkesztőség főszerkesztője is volt. A következő műsorokat vezette: Art d’Echo, Szentély, Ingerküszöb, Kunszt, Körhinta, Nézőtér, Csillagkép, Kasszasiker, Ellenfényben.
Tanulmányai
1972–1980 Alsóerdősor utcai általános iskola: ének-zene-néptánc tagozat
1980–1984 Illyés Gyula Gimnázium: testnevelés tagozat
1984–1986 Artista Képző Intézet: akrobatikus revütánc képző szak