Clemenceau osztály

A mai világban a Clemenceau osztály olyan témává vált, amely nagy jelentőséggel bír, és sokféle ember számára érdekes, különböző kontextusokban. Befolyása és hatóköre a mindennapi élettől a speciálisabb tanulmányi területekig terjed, jelentős hatást gyakorolva általában a társadalomra. A Clemenceau osztály megjelenése óta kíváncsiságot és vitát váltott ki, motiválva a szakértőket és a rajongókat, hogy elmélyítsék a megértésüket és alkalmazásait. Ebben a cikkben a Clemenceau osztály-hez kapcsolódó különböző perspektívákat és szempontokat vizsgáljuk meg, átfogó és részletes áttekintést nyújtva az olvasóknak, hogy bővítsék e rendkívül releváns témával kapcsolatos ismereteiket.

Clemenceau osztály
Hajótípusrepülőgép-hordozó
NévadóClemenceau
ÜzemeltetőA Francia Haditengerészet zászlaja Francia Haditengerészet
A Brazil Haditengerészet zászlajaBrazil Haditengerészet
ÉpítőNaval Group
Általános jellemzők
Vízkiszorítás32 780 t
Hossz265 m
Szélesség31,7 m
Merülés8,6 m
Hajtómű6 db Indret kazán és 4 db gőzturbina 126 000 LE
Sebesség32 csomó
Hatótávolság7500 m

Legénység1336 fő
A Wikimédia Commons tartalmaz Clemenceau osztály témájú médiaállományokat.

A Clemenceau osztály Franciaország flottájának első, második világháború utáni, teljesen önálló fejlesztésű repülőgép-hordozó osztálya, amelynek két hajóegysége 1961 és 2000 között, majd negyven éven át szolgált.

Két hajó tartozik az osztályba:

  • Clemenceau – 1961-től 1997-ig állt hadrendben. Miután nyugdíjazták, szétbontották, a zászlóshajó szerepét pedig a Charles de Gaulle vette át.
  • Foch, a Clemenceau testvérhajója. 2000-ben Brazília megvásárolta (repülők nélkül), és NAe São Paulo néven állította szolgálatba, végül 2017-ben leselejtezték.

Galéria

Clemenceau

Foch