Alte Nationalgalerie

A Alte Nationalgalerie ma olyan téma, amely nagy érdeklődést és vitát vált ki a társadalomban. A Alte Nationalgalerie létrejötte óta minden korosztálytól, kultúrától és környezettől függetlenül felkeltette az emberek figyelmét, és gyakori beszédtéma lett szakmailag és személyesen egyaránt. Az idő múlásával a Alte Nationalgalerie különféle módon fejlődött, és releváns szerepet kapott a mindennapi élet különböző területein. Ezért elengedhetetlen a Alte Nationalgalerie alapos elemzése és megértése, következményei és hatása a mai társadalomra. Ebben a cikkben elmélyülünk a Alte Nationalgalerie világában, hogy foglalkozzunk annak számos aspektusával, és átfogó és gazdagító látásmódot kínáljunk a ma oly fontos témáról.

Alte Nationalgalerie
A múzeum adatai
ElhelyezkedésBerlin-Mitte
Németország
Alapítva1861
Megnyílt1861
IgazgatóRalph Gleis (2017. május 1. – )
Építész(ek)
Elhelyezkedése
Alte Nationalgalerie (Berlin)
Alte Nationalgalerie
Alte Nationalgalerie
Pozíció Berlin térképén
é. sz. 52° 31′ 15″, k. h. 13° 23′ 54″52.520810°N 13.398353°EKoordináták: é. sz. 52° 31′ 15″, k. h. 13° 23′ 54″52.520810°N 13.398353°E
Térkép
Az Alte Nationalgalerie weboldala
A Wikimédia Commons tartalmaz Alte Nationalgalerie témájú médiaállományokat.

Az Alte Nationalgalerie (tükörfordításban Régi Nemzeti Galéria) a berlini Múzeum-szigeten található múzeumegyüttes része. Az 1867 és 1876 között épült galériában a klasszicizmus, romantika, biedermeier és impresszionizmus korszak festményei kerülnek bemutatásra.

A galéria feltűnően magas, 12 méteres talapzaton nyugvó, klasszikus görög templomra emlékeztető stílusban vörös homokkőből épült, az oldalakon azonban hiányzik az oszlopcsarnok. Az épület előterében az 1950-es évek óta IV. Frigyes Vilmos lovas szobra áll. A német romantikus festészet nagymesterének, Caspar David Friedrichnek sok jelentős képét állították ki. A gyűjtemény részét képezik ezen kívül Karl Friedrich Schinkel berlini építész képei, Karl Blechen művei, Philipp Otto Runge és Gottlieb Schick portréi. A kiállításhoz tartoznak a francia impresszionista Édouard Manet, Claude Monet, Auguste Renoir, Edgar Degas és Paul Cezanne alkotásai.

Források

További információk