Ebben a cikkben a Wikipédia-vita:Könyvtárműhely-et különböző szemszögekből vizsgáljuk meg azzal a céllal, hogy átfogó és gazdagító képet adjunk erről a témáról. Kezdetétől napjaink relevanciájáig, számos alkalmazásán és hatókörén keresztül mély és részletes elemzésbe merülünk, amely lehetővé teszi az olvasó számára, hogy megértse a Wikipédia-vita:Könyvtárműhely fontosságát és hatását különböző kontextusokban. Tudományos bizonyítékokon, szakértői vallomásokon és személyes tapasztalatainkon keresztül megvilágítjuk a Wikipédia-vita:Könyvtárműhely ismeretlen és lenyűgöző aspektusait, hozzájárulva ezzel társadalmunk ezen alapvető elemének megértéséhez és megbecsüléséhez.
Ha kérdésed van, keress nyugodtan a vitalapomon! Üdvözlettel: OrsolyaVirág
HardCandy 2011. február 5., 18:44 (CET)
A vitalapra lehet írni a kérdéseket, észrevételeket, vitákat. Új témát a fentebb látható módon lehet új cím alá bontani. A hozzászólásokat aláírni a ~~~~ jelekkel lehet (vagy a fenti szerkesztősorban a kis aláírást mímelő ceruzával). – grin ✎ 2010. szeptember 30., 10:38 (CEST)
Egy kis segítség a regisztrációhoz
|
Nagyon sok dokumentum szól a Wikipédia használatáról, így ezekből igyekszünk pár fontosabbat kiemelni, hogy ne kelljen az első három hónapot dokumentumok böngészésével tölteni.
A fent linkelt Az első lépések című útmutató jó kezdet a Wikipédia szerkesztéséhez. A wiki jelölőnyelv megértéséhez külön segítséget nyújt a szerkesztőfelület beépített „Segítség” menüpontja és a jobbra látható kinyomtatható súgókártya.
Az új szócikkek létrehozásának egyik menetét igyekszik bemutatni az alábbi videó:
Miután elkészült a VIAF-ot megjelenítő sablon a magyar Wikipédiába, és már több mint 5600 szócikkbe be is került, jó lenne ha a magyar írók katalógus hivatkozásai is bekerülnének a Wikidatába.
Kidolgoztam egy eljárást, sajnos ezt aligha lehet botokkal megoldani és a több mint 2000 magyar írónál meglehetősen nagy munka.
Itt az eljárás:
Ha az illető VIAF lapján a kis ikonok között amerikai zászlót látunk, akkor az illető író rendelkezik Kongresszusi könyvtári azonosítóval, ha kék-fekete ikonban DNB feliratot akkor a Német Nemzeti könyvtár azonosítójával, ha francia zászlót látunk az a Francia Nemzeti Könyvtár azonosítója
Ilyenkor az eljárás a következő: Megnyitjuk a VIAF lap legalsó dobozát: History of VIAF ID:
Ez után ha az illető író szócikkében benne van a {{Nemzetközi katalógusok}} sablon, az általunk megadott kapcsolatok automatikusan megjelennek. Nagyon remélem, hogy ez az sablon egy bot segítségével hamarosan be kerül a magyar írók kategóriában található összes szócikkbe.
Jó munkát. (én szorgalmasan csinálom, de elég haladatlan az ütközések elkerülésére az M-betűvel kezdtem.--Texaner vita 2013. október 9., 18:07 (CEST)