Napjainkban a Szórás (valószínűségszámítás) olyan téma, amely sok ember figyelmét felkeltette szerte a világon. Megjelenése óta a Szórás (valószínűségszámítás) nagy érdeklődést váltott ki és vita tárgyát képezi különböző körökben. Az évek során a Szórás (valószínűségszámítás) számos területen relevánsnak bizonyult, a technológiától a politikáig, a kultúráig és általában a társadalomig. Miközben folytatjuk a Szórás (valószínűségszámítás) feltárását és elemzését, elengedhetetlen, hogy megértsük mindennapi életünkre és a minket körülvevő világra gyakorolt hatását. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Szórás (valószínűségszámítás) fontosságát és a kortárs társadalom különböző aspektusaira gyakorolt hatását.
Bognár Jánosné, Mogyoródi József, Prékopa András, Rényi Alfréd, Szász Domokos (2001): Valószínűségszámítási feladatgyűjteményTypotex Kiadó, Budapest.
Baran Sándor, Fazekas István, Glevitzky Béla, Iglói Endre, Ispány Márton, Kalmár István, Nagy Márta, Tar László, Verdes Emese (2000): Bevezetés a matematikai statisztikába Kossuth Egyetemi Kiadó, Debrecen.
Medgyessy Pál – Takács Lajos (1973): Valószínűségszámítás Tankönyvkiadó, Budapest.
Michelberger Pál, Szeidl László, Várlaki Péter (2001): Alkalmazott folyamatstatisztika és idősor-analízis Typotex Kiadó, Budapest.