René Léonard

Mai cikkünkben a René Léonard izgalmas világába fogunk mélyedni. Az eredetétől a mai relevanciájáig megvizsgáljuk a René Léonard-hez kapcsolódó összes szempontot, és azt, hogy hogyan hatott a mindennapi élet különböző területeire. Ezen az úton végig elemezzük annak különböző következményeit, valamint a René Léonard körül elképzelt lehetséges jövőbeli perspektívákat. Kétségtelenül lenyűgöző téma, amely számos területen nagy érdeklődést vált ki, így nem hagyhatjuk ki a lehetőséget, hogy elmerüljünk lenyűgöző univerzumában. Készüljön fel, hogy felfedezze a René Léonard minden oldalát ebben az átfogó cikkben!

René Léonard
Életrajzi adatai
Született1889. június 23.
Pau
Elhunyt1965. augusztus 15. (76 évesen)[1]
Saint-Gratien[1]
Pályafutása
A Wikimédia Commons tartalmaz René Léonard témájú médiaállományokat.
René és André versenyautója, mellyel megnyerték az 1923-as Le Mans-i 24 órás versenyt

René Léonard (Pau, 1889. június 23.Saint-Gratien, 1965. augusztus 15.) francia autóversenyző, az első Le Mans-i 24 órás autóverseny győztese.

Pályafutása

1923-ban honfitársával, André Lagache-al részt vett az első Le Mans-i 24 órás autóversenyen. Léonard és Lagache mindketten a Chenard & Walcker autógyár mérnökei voltak, így kerültek a versenyre a gyártó képviseletében. Az egynapos versenyen René és André összesen százhuszonnyolc kört tett meg, néggyel többet mint márkatársaik, a második helyen záró Raoul Bachmann és Christian d’Auvergne alkotta páros.

Lagache-vel még további kétszer állt rajthoz Le Mans-ban. Azonban sem az 1924-es, valamint az 1925-ös versenyen nem értek célba. 1925-ben együtt megnyerték a Spái 24 órás versenyt.

Eredményei

Le Mans-i 24 órás autóverseny

Év Csapat Autó Csapattárs Helyezés Kiesés oka
1923 FRA Chenard & Walcker Chenard & Walcker Sport FRA André Lagache Győzelem
1924 FRA Chenard & Walcker Chenard & Walcker FRA André Lagache Kiesett Defekt
1925 FRA Chenard & Walcker Chenard & Walcker FRA André Lagache Kiesett Defekt

Jegyzetek

Fordítás

  • Ez a szócikk részben vagy egészben a René Léonard című angol Wikipédia-szócikk fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.