Manapság a Pungor András témája a társadalom széles rétegei számára nagyon fontos és érdekes. A gazdaságra gyakorolt hatásától az emberek mindennapi életére gyakorolt hatásáig a Pungor András különféle területeken vitákat és elmélkedéseket váltott ki. Ahogy haladunk a 21. században, nem hagyhatjuk figyelmen kívül a Pungor András fontosságát és a modern élet más aspektusaival való összetett kapcsolatát. Ebben a cikkben a Pungor András különböző perspektíváit és megközelítéseit vizsgáljuk meg, elemezzük jelentését, következményeit és lehetséges kihívásait. A részletes elemzés révén reméljük, hogy új ötleteket és perspektívákat fedezhetünk fel, amelyek segítenek jobban megérteni a Pungor András szerepét mai világunkban.
Ezt a szócikket némileg át kellene dolgozni a wiki jelölőnyelv szabályainak figyelembevételével, hogy megfeleljen a Wikipédia alapvető stilisztikai és formai követelményeinek. |
Pungor András | |
Született | 1967. június 20. (57 éves) Celldömölk |
Foglalkozása | |
![]() A Wikimédia Commons tartalmaz Pungor András témájú médiaállományokat. | |
Pungor András (Celldömölk, 1967. június 20. –) magyar író, újságíró.
1985-ben érettségizett a szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnáziumban. 1990-ben államvizsgázott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskolán magyar nyelv és irodalom, valamint népművelés szakon.[1] Punk, kísérleti- és világzenét[2] játszó zenekarokban dobosként, énekesként, szövegíróként dolgozott. Külsősként írt a rendszerváltozás idején indult Tér-Kép című regionális újságnak. Később a monori Ady Úti Általános Iskolában[3] tanított magyart, majd az MTV Szombathelyi Regionális Stúdiónál híradószerkesztőként és riporterként, valamint a Vas Népénél újságíróként, rovatszerkesztőként dolgozott. 1999-től a Népszava újságírója, 2001-ben az Infostart.hu szerkesztője, 2002-től 2008-ig ismét a Népszavánál dolgozott. Újságírás mellett blogolt, elindította az első hazai napilapos blogot, de készített parlamenti internetes naplót is, parlamentblog.hu címen.[4] 2008-2019-ig a 168 Óra újságírója. 2019-tól az ATV Híradó, Nap híre, Voks2022 című műsorainak szerkesztője, a Voks2022 című műsor főszerkesztője. 2022-től az ÉnBudapestem.hu főszerkesztője. 2025-től a Népszava szerkesztője.
Novellái, versei a Kézbe zárt egek, illetve az Év novellái című antológiában, a Hitel című irodalmi folyóiratban, a Tiszatájban, az Élet és Irodalomban, a Kalligramban, az Alföldben, a Látóban, az Esőben, a Csillagszállóban jelentek meg. 2012-ben Vakvarjúcska című drámáját felolvasószínház keretében adták elő a POSZT-on.[5] A darabot Makranczi Zalán rendezte Hollósi Frigyes főszereplésével. Gyerekverseiből Szalai Katalin zeneszerző Lucalánc címmel kórusművet írt, amit a 2012-ben a Debreceni Bartók Béla Nemzetközi Kórusverseny nyitóhangversenyén[6] mutattak be.