Licinia Eudoxia

Ma a Licinia Eudoxia világába fogunk beleásni, egy olyan témába, amely az idők során különböző területeken érdeklődés és vita tárgyát képezte. A Licinia Eudoxia sok ember kíváncsiságát és érdeklődését keltette fel a mai társadalomban betöltött fontossága miatt. A történelem során a Licinia Eudoxia alapvető szerepet játszott különböző kontextusokban, a politikától és a kultúrától a tudományig és a technológiáig. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Licinia Eudoxia jelentőségét, valamint a társadalomra gyakorolt ​​hatását. Ezenkívül megvizsgáljuk, hogy a Licinia Eudoxia hogyan fejlődött az idők során, és hogyan befolyásolta életünket oly módon, ahogyan korábban nem is gondoltuk volna. Készüljön fel, hogy belépjen a Licinia Eudoxia lenyűgöző világába!

Licinia Eudoxia
Licinia Eudoxia és III. Valentinianus menyegzője alkalmával vert aranypénz. Az előlapon a vőlegény, a hátoldalon a pár látható II. Theodosius társaságában
Licinia Eudoxia és III. Valentinianus menyegzője alkalmával vert aranypénz. Az előlapon a vőlegény, a hátoldalon a pár látható II. Theodosius társaságában
Született422
Konstantinápoly
Elhunyt493 (70-71 évesen)
Konstantinápoly
Állampolgárságarómai
Házastársa
Gyermekei
  • Placidia
  • Eudocia
SzüleiAelia Eudocia
II. Theodosius bizánci császár
Foglalkozásapolitikus
A Wikimédia Commons tartalmaz Licinia Eudoxia témájú médiaállományokat.

Licinia Eudoxia (422493) II. Theodosius keletrómai császár és Aelia Eudocia gyermeke volt. 424-ben, kétévesen apja unokaöccsével, III. Valentinianus nyugat-római császárral jegyezték el, és 437-ben sor is került a menyegzőre Konstantinápolyban. Két lánya született a császártól, Eudocia és Placidia. 439-ben elnyerte az Augusta címet.

Miután 455-ben meggyilkolták férjét Rómában, kénytelen volt feleségül menni utódjához, Petronius Maximushoz. Egyes feltételezések szerint ő hívta a Geiserich vezette vandálokat Itáliába. Miután azok kirabolták a várost, őt és lányait Karthágóba vitték. Már Marcianus (450-457) tárgyalásokba kezdett kiszabadításáért, de csak a 460-as évek elején térhetett haza Placidiával együtt. Másik lánya, Eudocia Afrikában maradt, mint Geiserich fiának, Hunerichnek a felesége. Eudoxia Konstantinápolyban élte le élete hátralevő részét.

Források

  • Ókor Ókorportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap