Lakatos Róbert (brácsaművész)

A mai világban a Lakatos Róbert (brácsaművész) nagyon fontos és sok ember számára érdekes téma lett. A társadalomra gyakorolt ​​hatásától a populáris kultúrára gyakorolt ​​hatásáig a Lakatos Róbert (brácsaművész) mindenki figyelmét felkeltette, vitát, elmélkedést és elemzést generált. Az évszázados múltra visszatekintő Lakatos Róbert (brácsaművész) kitörölhetetlen nyomot hagyott az emberiség történelmében, és hatása ma is érezhető. Ebben a cikkben megvizsgáljuk a Lakatos Róbert (brácsaművész) különböző aspektusait és jelentését a modern világban, elemezzük a különböző területekre gyakorolt ​​hatását, valamint a jelen és a jövő relevanciáját.

Lakatos Róbert
Született1973. november 23. (51 éves)
Vágsellye
Állampolgárságaszlovák
Foglalkozásabrácsaművész
A Wikimédia Commons tartalmaz Lakatos Róbert témájú médiaállományokat.

Lakatos Róbert (Vágsellye, 1973. november 23. –) brácsaművész.

Élete

1980-1987 között a vágsellyei alapiskolába, majd 1987-1990 között a Vágsellyei Szlovák Tannyelvű Gimnáziumba járt. 1990-1996 között a pozsonyi konzervatóriumban, majd 1997-2002 között a pozsonyi Zeneművészeti Főiskola (VŠMU) brácsa szakán végzett.

A klasszikus zene mellett magyar népzenével is foglalkozik. Több hazai néptáncegyüttesnek is zenélt, szerkesztett a műsorszámokhoz zenét. 1997–2004 között a Szlovák Filharmónia tagja. 2001-től egy évig az Ifjú Szívek Magyar Táncegyüttes zenei vezetője volt. 2005-ben megalapította a Lakatos Róbert és a RÉV zenekart.

A Luxemburgi Európai Szólisták zenekarának tagja. Nevéhez fűződik a Rendhagyó Prímástalálkozó zenei együttes létrehozása. 2011-től a Kassai Thália Színház zenei vezetője.

Fáradhatatlanul munkálkodik különböző zenei stílusok közelítése érdekében. Ennek szellemében hívta életre a Rendhagyó prímástalálkozót és alakította meg az Esszencia zenekart.

Első felesége Korpás Éva énekesnő, második partnere Rák Viktória színésznő.

2019-től a révkomáromi Városi Művelődési Központ igazgatója.

Elismerései

Színházi munkái

Zeneszerzőként dolgozott a Békéscsabai Jókai Színháznak, a Kassai Állami Színháznak, a Pozsonyi Nemzeti Színháznak, a turócszentmártoni Szlovák Kamaraszínháznak, a Sľuk Szlovák Állami Népi Együttesnek és a Csík zenekarnak.

Irodalom

  • Divadlá na Slovensku.

Források

  • zene Zeneportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap