Közönséges boglárka

A következő cikkben elmélyülünk a Közönséges boglárka lenyűgöző világában, feltárjuk a különböző oldalait, és felfedezzük, milyen jelentőséggel bír a jelenlegi társadalmunkban. A Közönséges boglárka régóta érdeklődés és kutatás tárgya, és hatása a mindennapi élet különböző területeire terjed ki. Ezen a vonalon mélyrehatóan elemezzük a kultúrára, technológiára, politikára és sok más releváns szempontra gyakorolt ​​hatását. Ezenkívül megvizsgáljuk annak időbeli alakulását, és azt, hogy hogyan jellemezte a tendenciákat és a jelentős változásokat a különböző területeken. Készüljön fel arra, hogy elmerüljön a Közönséges boglárka izgalmas utazásában, és fedezze fel mindazt, amit ez a téma kínál számunkra.

Közönséges boglárka
Természetvédelmi státusz
Nem szerepel a Vörös listán
Magyarországon nem védett
Rendszertani besorolás
Ország: Állatok (Animalia)
Törzs: Ízeltlábúak (Arthropoda)
Osztály: Rovarok (Insecta)
Rend: Lepkék (Lepidoptera)
Család: Boglárkalepkék (Lycaenidae)
Alcsalád: Polyommatinae
Nemzetség: Polyommatini
Nem: Polyommatus
Alnem: Polyommatus (Polyommatus)
Faj: P. icarus
Tudományos név
Polyommatus icarus
(Rottemburg, 1775)
Hivatkozások
Wikifajok
Wikifajok

A Wikifajok tartalmaz Közönséges boglárka témájú rendszertani információt.

Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Közönséges boglárka témájú médiaállományokat és Közönséges boglárka témájú kategóriát.

A közönséges boglárka (Polyommatus icarus) a rovarok (Insecta) osztályába, a lepkék (Lepidoptera) rendjébe és a boglárkalepkék (Lycaenidae) családjába tartozó faj.

Előfordulása

Európában, Ázsiában és Afrika egyes északi területein él.

Megjelenése

A hímek kékeslilák, szárnyukat sötét szalag és fehér szárnyrojt keretezi. A nőstények sötétbarnák (gyakran kék behintéssel), pirosassárga szegélyfolttal és szürke szárnyrojttal. A fonák mindkét nemnél szürkésbarna, a hátulsó szárnypáron a pirosassárga szegélyfoltok előtt fehér mintázat látszik. A szárnyfesztávolsága legfeljebb 35 milliméter.

Képek

Életmódja

Május és október között 3 nemzedéke repül. A lepkék a virágokat látogatják, de gyakran leereszkednek az utak nedves részeire is. A kifejlett lepke 3 hétig él.

Szaporodása

Pillangósokra petéznek. Zömök, zöld hernyóinak hátán sötétzöld, oldalaikon fehéres vonalkák vannak. Az első generáció 6 hónapig, a második, illetve a harmadik 6-6 hétig él hernyóként. A bábállapot 2 hétig tart.

A földön képződött olajzöld/barna színű báb mézharmatnak nevezett anyagot termel, amelyet a Myrmica, Lasius, Formica, Plagiolepiss nemzetségekhez tartozó hangyák fogyasztanak és a bábot a fészkükbe viszik. A báb a királynőéhez hasonló hangot ad ki, így nem bántják a hangyák. A báb a lepkék közt egyedülálló módon ragadozó életmódra is áttérhet és fogyasztja a hangyák petéit.

Források

  • Állat- és növényhatározó természetjáróknak

További információk