Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet-et, amely ma nagyon fontos téma. A történelem során a Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet viták és viták tárgya volt, és nagy érdeklődést váltott ki mind a tudományos körökben, mind a népszerű szférában. A Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet eredetétől a mai társadalomra gyakorolt hatásáig alapvető szerepet játszott az emberi élet különböző területein. Egy kimerítő elemzésen keresztül megvizsgáljuk a Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet-hez kapcsolódó különböző szempontokat, elmélyülve annak fontosságában, következményeiben és relevanciájában a mai világban. Kétségtelenül a Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet olyan téma, amelyet érdemes mélyrehatóan és részletesen megvizsgálni, hogy megértsük hatását és hatókörét a mai társadalomban.
Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet | |
Alapítva | 1955 |
Székhely | Párizs ( é. sz. 48° 51′ 24″, k. h. 2° 22′ 13″48.856600°N 2.370300°E) |
é. sz. 48° 51′ 24″, k. h. 2° 22′ 13″48.856600°N 2.370300°EKoordináták: é. sz. 48° 51′ 24″, k. h. 2° 22′ 13″48.856600°N 2.370300°E | |
Az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet weboldala |
Az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet (EPPO) egy 1951-ben alapított Párizsban székelő az Európai és a mediterrán országok növényvédelmi együttműködésért felelős kormányközi szervezet. Mint ilyen az ENSZ keretében működő Nemzetközi Növényvédelmi Konvenció (IPPC) regionális szervezete.
Az EPPO felelős a régió 51 tagországának növényvédelmi együttműködéséért. Feladata a növényvédelem, veszélyes kórokozók, növényt károsító kártevők elleni védekezés nemzetközi stratégiájának kidolgozása és koordinálása és megbízható és hatékony ellenőrzési rendszerek elterjesztése, fenntartása.
Az EPPO dolgozta ki a nemzetközileg elfogadott növény és állategészségügyi ajánlásokat. Népszerűsíti a hatékony növényvédelmi módszereket és növényvédő szereket. Növény és Állategészségügyi monitoring rendszert tart fenn járványok és növénykártevők figyelésére. Részt vesz a FAO és IPPC munkájában.
Egy EPPO kódok az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet által használt kód rendszer mezőgazdasági és növényvédelmi szempontból fontos élőlények konkrétan növények, kártevők és kórokozók egyértelmű azonosítására. Az EPPO kódok egy az élőlények tudományos és köznyelvi neveit tartalmazó adatbázis meghatározó elemei (index). Az adatbázist eredetileg a Bayer AG hozta létre, de a hivatalos listát átvette az Európai és Mediterrán Növényvédelmi Szervezet[1]