Klementin (gyümölcs)

A mai világban a Klementin (gyümölcs) nagyon fontos és sok embert érdeklő téma lett. Akár a társadalomra gyakorolt ​​hatása, akár a szakmai téren való relevanciája, akár a populáris kultúrára gyakorolt ​​hatása miatt, a Klementin (gyümölcs) ma alapvető hivatkozási pontként pozícionálta magát. Az idő előrehaladtával a Klementin (gyümölcs) jelentősége tovább növekszik, ami nélkülözhetetlenné teszi különféle oldalainak és relevanciájának részletes elemzését a különböző kontextusokban. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Klementin (gyümölcs) jelentését és következményeit, valamint a kortárs élet különböző aspektusaira gyakorolt ​​hatását.

Klementin
Rendszertani besorolás
Domén: Eukarióták
Csoport: Archaeplastida
Csoport: Embriós növények (Embryophyta)
Csoport: Zárvatermők (Angiospermae)
Csoport: Valódi kétszikűek (Eudicots)
Csoport: Rosidae
Rend: Sapindales
Család: Rutaceae
Nemzetség: Citrus
Faj: Klementin (Citrus × clementina)
Hivatkozások
Commons
Commons

A Wikimédia Commons tartalmaz Klementin témájú kategóriát.

A klementin (Citrus × clementina) egy tangor, a fűzlevelű mandarin (C. × deliciosa) és az édes narancs (C. × sinensis) közötti citrusfélék hibridje.

Clément Rodier francia misszionárius tiszteletére neveztek el, aki először termesztette a fajtát Algériában. A külseje mély narancssárga színű, sima, fényes megjelenéssel. A klementin 7-14 cikkre osztható. A tangerinhoz hasonlóan könnyen meghámozható. Jellemzően lédús és édes, kevesebb savval rendelkezik, mint a narancs. Olaja, más citrusfélékhez hasonlóan, többnyire limonént, valamint mircént, linalolt, α-pinént és számos összetett aromás anyagot tartalmaz.

Források