Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata

Ebben a cikkben a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata lenyűgöző történetét tárjuk fel, elmélyülve annak különböző összefüggésekben való relevanciájában és mai hatásában. A keletkezésétől az évek során bekövetkezett fejlődéséig a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata alapvető szerepet játszott a társadalom, a kultúra és a mindennapi élet különböző területein. Ezeken az oldalakon keresztül felfedezhetjük a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata hatását különböző területeken, valamint azt, hogy milyen kihívásokat és lehetőségeket jelent a mai világban. Egy részletes és gazdagító elemzésen keresztül izgalmas utazásba merülünk, hogy megértsük a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata fontosságát és jelentését a jelenlegi környezetben.

Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata
A Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata weboldala

A Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata (angolul: Germplasm Resources Information Network – GRIN) az Amerikai Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának informatikai projektje, minden a Nemzeti Növénygenetikai Alapanyag Rendszerben begyűjtött növény genetikai alapanyagához kapcsolódó információk adatbázisának létrehozására és működtetésére.[1]

A GRIN működése idővel kibővült gerinctelenek, mikroorganizmusok és állatok genetikai alapanyagaihoz kapcsolódó információk kezelésével.

A GRIN adatbázist a Nemzeti Növénygenetikai Alapanyag Kutató Laboratórium adatbázis menedzsment részlege üzemelteti Beltsvillben (Maryland).

Jegyzetek

  1. National Research Council (U.S.). The U.S. National Plant Germplasm System. National Academies Press, 139. o. (1991). ISBN 9780309043908 

Források