Ebben a cikkben a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata lenyűgöző történetét tárjuk fel, elmélyülve annak különböző összefüggésekben való relevanciájában és mai hatásában. A keletkezésétől az évek során bekövetkezett fejlődéséig a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata alapvető szerepet játszott a társadalom, a kultúra és a mindennapi élet különböző területein. Ezeken az oldalakon keresztül felfedezhetjük a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata hatását különböző területeken, valamint azt, hogy milyen kihívásokat és lehetőségeket jelent a mai világban. Egy részletes és gazdagító elemzésen keresztül izgalmas utazásba merülünk, hogy megértsük a Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata fontosságát és jelentését a jelenlegi környezetben.
Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata | |
A Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata weboldala |
A Genetikai Alapanyag Kutatás Információs Hálózata (angolul: Germplasm Resources Information Network – GRIN) az Amerikai Egyesült Államok Mezőgazdasági Minisztériumának informatikai projektje, minden a Nemzeti Növénygenetikai Alapanyag Rendszerben begyűjtött növény genetikai alapanyagához kapcsolódó információk adatbázisának létrehozására és működtetésére.[1]
A GRIN működése idővel kibővült gerinctelenek, mikroorganizmusok és állatok genetikai alapanyagaihoz kapcsolódó információk kezelésével.
A GRIN adatbázist a Nemzeti Növénygenetikai Alapanyag Kutató Laboratórium adatbázis menedzsment részlege üzemelteti Beltsvillben (Maryland).