Johann Anton Güldenstädt

Ebben a cikkben a Johann Anton Güldenstädt témával foglalkozunk, amely a tudás különböző területein érdeklődés és tanulmányozás tárgya volt. A Johann Anton Güldenstädt olyan téma, amely kíváncsiságot és vitát vált ki a szakértők és a rajongók körében, mivel relevanciája túlmutat a földrajzi és időbeli határokon. A történelem során a Johann Anton Güldenstädt elemzés és elmélkedés tárgya volt, ellentmondó és gazdagító véleményeket generálva. Ebben az értelemben elengedhetetlen a megértésünk és értékelésünk elmélyítése, hogy megértsük ennek a társadalomra, az eszmék és tudás fejlődésére gyakorolt ​​hatását. Egy kimerítő elemzéssel igyekszünk megvilágítani a Johann Anton Güldenstädt legfontosabb szempontjait, feltárva következményeit és lehetséges jövőbeli kilátásait.

Johann Anton Güldenstädt
Született1745. április 26.
Riga
Elhunyt1781. március 23. (35 évesen)
Szentpétervár
Állampolgárságaorosz
Foglalkozása
Tisztségeprofesszor
IskoláiEuropean University Viadrina
Halál okatífusz
A Wikimédia Commons tartalmaz Johann Anton Güldenstädt témájú médiaállományokat.

Johann Anton Güldenstädt (Riga, Orosz Birodalom, 1745. április 26.Szentpétervár, 1781. március 23.) német ornitológus és utazó. Zoológiai szakmunkákban nevének rövidítése: „Güldenstädt”. Botanikai szakmunkákban nevének rövidítése: „Gueldenst.”.

Élete

Berlinben orvostant és természettudományokat tanult. 1767-ben a frankfurti Alma Mater Viadrinában szerzett orvosdoktori fokozatot és 1768–73-ban a szentpétervári akadémia megbízásából átkutatta a Kaukázust, 1780-ban a szentpétervári gazdasági egyesület elnöke lett. Güldenstädtnek a Kaukázusban tett utazása leírását a Pallas adta ki: J. A. G.-s Reisen durch Russland und zum kaukasischen Gebirge, mit einer Lebensbeschreibung des Vervassers (2 kötet, Pétervár 1878-1791), majd Julius Klaproth: J. A. G.-s Reisen nach Georgien und Imerethi (Berlin 1815) és Güldenstädt-Beschreibung der kaukasischen Länder (uo. 1834) című művekben. Természettudományi felfedezéseit Güldenstädt a pétervári akadémia kiadványaiban adta közre.

Források