Ebben a cikkben részletesen elemezzük a Homlokzat (építészet)-et, feltárva annak különböző szempontjait és szempontjait. A _Var1 ma széles körben vitatott és rendkívül releváns téma, és ebben a cikkben ennek különböző dimenzióiba fogunk ásni, hogy teljes mértékben megértsük fontosságát és hatását a különböző területeken. Ennek megfelelően a Homlokzat (építészet)-et különböző nézőpontokból vizsgáljuk meg, olyan információkat és elemzéseket kínálva, amelyek lehetővé teszik az olvasó számára, hogy teljes áttekintést kapjon erről a témáról. Történetétől és fejlődésétől a gyakorlati vonatkozásaiig egy kimerítő elemzésbe fogunk belemerülni, amely a Homlokzat (építészet) minden lényeges aspektusát lefedi.
A homlokzat valamely épület utcára, udvarra vagy kertre néző, nyílásokkal áttört és építészetileg többé-kevésbé gazdagon kiképzett fala, tágabb értelemben az ilyen falak (a tetőzettel együtt készült) geometrikus rajza is. A homlokzatok építészeti kialakításának a fő szempontja, hogy lehetőleg hűen tükrözzék vissza az épület belsejét, illetve tolmácsolják annak rendeltetését. Mindez leginkább a főhomlokzatra jellemző — szélességének és magasságának aránya, az emeleteket elválasztó párkányok és a nyílások elrendezése, a falfelület kialakítása, díszítése jellemző az egyes építészeti stílusokra.
Attól függően, hogy hová, mire néz, számos fajtáját különböztetjük meg:
Legfelső, a legmagasabb szint és a tetőzet közötti része a homlokfal, ami a homlokzatot és az azt tagoló elemek (erkélyek, kiugró részek stb.) összessége.[3]