Ebben a cikkben a Gelencsér Gábor (esztéta) lenyűgöző világát és számos aspektusát fogjuk felfedezni. A Gelencsér Gábor (esztéta) olyan téma, amely a történelem során sok ember figyelmét és érdeklődését felkeltette, és számos tudományterületen tanulmányozás, vita és elmélkedés tárgya. A kezdetektől napjainkig a Gelencsér Gábor (esztéta) releváns téma volt, amely szakértők és rajongók érdeklődését egyaránt felkeltette. Ezeken az oldalakon elemezzük a társadalomra gyakorolt hatását, időbeli alakulását, valamint a Gelencsér Gábor (esztéta) körül létező különböző perspektívákat. Ennek a cikknek az a célja, hogy átfogó és gazdagító elképzelést kínáljon a Gelencsér Gábor (esztéta)-ről, teret teremtve az elmélkedéshez és a tanuláshoz minden olvasó számára, akit érdekel ez az izgalmas téma.
Gelencsér Gábor | |
Született | 1961. október 11. (63 éves) Budapest |
Foglalkozása |
|
Gelencsér Gábor (Budapest, 1961.[1] október 11. – ) Balázs Béla-díjas magyar esztéta, filmkritikus, filmtörténész, egyetemi oktató, az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Művészetelméleti és Médiakutatási Intézet Filmtudomány Tanszékének docense.
1986-ban szerzett magyar-történelem szakos tanári, 1990-ben esztétika szakos előadói egyetemi diplomát. 1989 és 1997 között a Magyar Filmintézet munkatárs. 2001-ben PhD, 2008-ban habilitációs fokozatot szerzett. Az ELTE BTK MMI Filmtudomány Tanszékén oktat évek óta, de órákat adott már a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Kolozsvári Karán, a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen, a Színház- és Filmművészeti Egyetemen, a Rajk Szakkollégiumban. Több doktori témavezetése volt.
Számos könyve, és kb. 300 szakcikke (tanulmány, kritika, recenzió) jelent meg különböző folyóiratokba. Lexikonokat, tanulmányköteteket, kézikönyveket, katalógusokat szerkesztett, illetve lexikon-szócikkek is fűződnek a nevéhez. 1990–1992 között a Filmkultúra, 1998–2002 között a Film-világ folyóiratok szerkesztője. A Pannonhalmi Szemlének főszerkesztője, a Metropolis szerkesztőbizottságának tagja.
Munkásságát 2007-ben Balázs Béla-díjjal, 2017-ben Szőts István-díjjal ismerték el.