Ebben a cikkben a Font (pénznem)-et különböző nézőpontokból és multidiszciplináris megközelítéssel vizsgáljuk meg. A Font (pénznem) olyan téma, amely a történelem során érdeklődést és vitát váltott ki, és hatása a társadalom különböző területeire terjed ki. Elemezzük a Font (pénznem) különböző aspektusait olyan tanulmányokon és kutatásokon keresztül, amelyek a kulturális, társadalmi, gazdasági és politikai szférára gyakorolt hatásával foglalkoztak. Ezenkívül megvizsgáljuk, hogy a Font (pénznem) hogyan fejlődött az idők során, és hogyan marad ma is releváns. Ezzel a kimerítő elemzéssel reméljük, hogy rávilágítunk a Font (pénznem) fontosságára és összetettségére, kritikai és gazdagító elmélkedésre hívva ezzel a témával.
A font egy angliai eredetű valutaegységnév, eredetileg egy font súlyú ezüstnek az értékét jelentette.[1]
Ma a kifejezés számos valutára vonatkozhat. Leggyakrabban az Egyesült Királyságban és tartozékain használatosra szoktak gondolni. A maiakon kívül számos, ma már használaton kívüli pénznemnek is ez volt a neve.
Jelenlegi valuták
Azon országok, ahol a hivatalos pénznek font a neve
rodéziai font (Rodéziában 1970-ig, ekkor váltotta fel a rodéziai dollár; Nyasszaföldön 1964-ig, ekkor váltotta fel a malawi font; Észak-Rodéziában szintén 1964, itt ekkor a zambiai font lépett a helyébe)
szamoai font (1914–1920 Új-Zéland katonai kormányának átmeneti pénze. 1920–1959 között az ország kormányának közigazgatása (kincstári jegyek) 1960–1963 között pedig a Bank of Western Samoa bocsátotta ki. 1967-ben a tala ($) váltotta fel.)
Ez a szócikk részben vagy egészben a Pound (currency) című angol Wikipédia-szócikk ezen változatának fordításán alapul. Az eredeti cikk szerkesztőit annak laptörténete sorolja fel. Ez a jelzés csupán a megfogalmazás eredetét és a szerzői jogokat jelzi, nem szolgál a cikkben szereplő információk forrásmegjelöléseként.