Ferenczi András

A következő cikkben részletesen megvizsgáljuk a Ferenczi András-et és életünkre gyakorolt ​​hatását. A Ferenczi András olyan téma, amely sok ember figyelmét felkeltette az elmúlt években, vitát és érdeklődést váltva ki számos területen és ágazatban. Ezeken az oldalakon a Ferenczi András különböző aspektusait és perspektíváit fogjuk megvizsgálni, kitérve annak történelmi jelentőségére, jelenlegi helyzetére és lehetséges jövőbeli vonatkozásaira. Reméljük, hogy ez a cikk felvilágosító és ösztönző lesz, új ötleteket és megközelítéseket kínál olvasóinknak a Ferenczi András-hez.

Ferenczi András
Életrajzi adatok
Született?
Nemzetiségmagyar
Elhunyt1795. augusztus 19.
Marosvásárhely
Munkássága
Valláskeresztény
Felekezetrómai katolikus

Medeséri Ferenczi András, Ferenczi Endre (? – Marosvásárhely, 1795. augusztus 19.) jezsuita szerzetes, katolikus pap, egyházi író.

Életútja

A jezsuita rend feloszlatása után Marosvásárhelyen volt plébános 1780 és 1795 között. 1792-től haláláig a marosi esperesség esperesi tisztségét is betöltötte.

Művei

  • A mise uj testamentomi áldozat, melyet Marus-Vásárhely nemes szabad kir. várossában úr napján élő nyelvel bizonyított. Szeben, 1780.
  • Igazság és kegyelmesség. Mária Theresiának felséges özvegy császárnénak… legfőbb, és tulajdonabb czimeres erkölcsei, melyeket az Ur Istennek szent oltárain három napok alatt azon királyi fejedelmi felség nagy lelkének örök boldogulásáért szent áldozatoknak buzgó bémutatása után halotti tisztelettel magasztalt. Szeben, 1781.
  • A régi igaz, az az: A római katolika hitnek az apostoli tudományban virágzó igazsága. Kolozsvár, 1785.

Források

További információk

  • Danielik József: Magyar írók. Életrajz-gyűjtemény. Második, az elsőt kiegészítő kötet. Pest, Szent István Társulat, 1858.
  • Ferenczi Sándor: A gyulafehérvári (erdélyi) főegyházmegye történeti névtára. Bp.-Kolozsvár, Szent István Társulat-Verbum, 2009.