Brigitte Mohnhaupt

A mai világban a Brigitte Mohnhaupt olyan téma, amely nagy érdeklődést és vitát vált ki különböző területeken. Relevanciája túlmutat a határokon, és hatása érezhető a társadalomban, a gazdaságban és a kultúrában. A Brigitte Mohnhaupt fontossága oda vezetett, hogy alaposan megvizsgálták és elemezték, hogy jobban megértsék következményeit és következményeit. Ebben a cikkben a Brigitte Mohnhaupt témáját különböző nézőpontokból tárjuk fel, azzal a céllal, hogy átfogó és gazdagító jövőképet kínáljunk. A Brigitte Mohnhaupt eredetétől jelenlegi állapotáig, lehetséges jövőbeli forgatókönyvein keresztül olyan téma, amely senkit sem hagy közömbösen, ezért elengedhetetlen, hogy mélyen és átgondoltan foglalkozzunk vele.

Brigitte Mohnhaupt
Született1949. június 24. (75 éves)
Rheinberg, NSZK
Állampolgárságanémet
NemzetiségeNémetországnémet
HázastársaRolf Heißler (1968–1970)[1]
Foglalkozása

Brigitte Margret Ida Mohnhaupt (Rheinberg, 1949. június 24. –) német terrorista, 1971-től 1982-ig a RAF terrorszervezet aktív tagja volt, 2007-ben szabadlábra helyezték.

Életpálya

A Vörös Hadsereg Frakció címere

Mohnhaupt egy újságkiadó alkalmazottjának lányaként született 1949-ben, az észak-rajna-vesztfáliai Rheinberg városában, szülei válása után 1960-ban anyjához került. 1967-ben Bruchsalban érettségizett és az azt követő évben a müncheni Lajos–Miksa Egyetem filozófia szakán folytatta tanulmányait. 1968-ban házasságot kötött Rolf Heisslerrel. Münchenben töltött éve során csatlakozott egy helyi közösségi szervezethez, ahol megismerkedett az 1960-as évek diákmozgalmainak néhány jelentős alakjával mint Rainer Langhans, Fritz Teufel és Uschi Obermaier. 1969-ben részt vett egy illegális tüntetésen a müncheni Amerikai Kulturális Háznál (Amerikahaus), amellyel a vietnámi háború ellen tiltakoztak.

Meghatározó tagja az SPK-nak (németül Sozialistisches Patientenkollektiv, Szocialista Pácienskollektíva), Mohnhaupt társával, Irmgard Möllerrel együtt 1971-ben csatlakozott a Vörös Hadsereg Frakcióhoz, ahol a szervezésben, logisztikában és a fegyverek beszerzésében segédkezett.

Brigitte Margret Ida Mohnhaupt, német városi gerilla, a Vörös Hadsereg Frakció (RAF) úgynevezett második generációjának vezető személyisége volt. 1982-ben a bíróság 9 emberölésben való részvételért találták bűnösnek, köztük Hanns-Martin Schleyer, a Gyáriparosok Szövetsége akkori elnökének, volt SS-tiszt elrablásában és kivégzésében, valamint a Siegfried Buback főállamügyész és a Jürgen Ponto bankelnök elleni halálos merényletekben. A bíróság ötszörös életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte, amiből legkevesebb 24 évet kellett letöltenie. Mohnhaupt 2007. március 25-én reggel, 24 év után hagyta el az aichachi börtönt.

Jegyzetek

Kapcsolódó szócikkek