Adriaen Brouwer

A mai világban a Adriaen Brouwer olyan téma, amely sokak figyelmét felkeltette. A technológia fejlődésével és a társadalom változásaival a Adriaen Brouwer olyan releváns tényezővé vált, amely a mindennapi élet különböző aspektusait befolyásolja. A politikára és a gazdaságra gyakorolt ​​hatásától a kultúrára és szórakoztatásra gyakorolt ​​hatásáig a Adriaen Brouwer nagy érdeklődést és vitát váltott ki világszerte. Ebben a cikkben a Adriaen Brouwer-hez kapcsolódó különböző szempontokat fogjuk megvizsgálni, elemezve a jelenlegi társadalomra gyakorolt ​​hatását és a jövőre nézve.

Adriaen Brouwer
Brouwer Van Dyck festményén
Brouwer Van Dyck festményén

Született

Oudenaarde
Meghalt
  • 1638 (32-33 évesen)
  • 1638. január (32-33 évesen)

Antwerpen
SírhelyAntwerpen
A Wikimédia Commons tartalmaz Adriaen Brouwer témájú médiaállományokat.
A dohányzókról alkotott egyik képe a hagyomány szerint őt magát (a középpontban, füstkarikát fújva) és barátait ábrázolja (New York, Metropolitan)

Adriaen Brouwer, (Oudenaarde, 1605 vagy 1603Antwerpen, 1638 vagy 1638. január) sajátos életképeiről és tájképeiről ismert flamand festő, Frans Hals tanítványa, a 17. század legkiválóbb mestereinek egyike. Kevés hiteles műve maradt fenn, mert keveset dolgozott, féktelen életmódja, korai halála kevés időt hagytak számára a munkára.

Életpályája

Tanulóéveit Haarlemben Frans Halsnál töltötte. 1631-1632 telén Antwerpenben felvették a Lukács-céhbe. 1633-ban, valószínűleg politikai okokból, fogságban volt. Adósságai miatt gyakran volt baja a hatóságokkal. Neve alatt sok kétes hitelességű festmény van forgalomban. Főleg parasztokat ábrázoló, sajátos humorú életképeket alkotott. Rubens, aki Brouwer műveit nagyra becsülte, életében is igen érdeklődött iránta. Brouwer életének utolsó éveiből származnak tájképei, a flamand természet keresetlen, hangulatos ábrázolásával.

Főbb művei

  • Amszterdam
  • München
  • Drezda
  • Budapest

Képgaléria

Irodalom

  • Bode, A. B., Ein Bild seines Lebens u. Wirkens (Graphische Künste, VI., Bécs 1884, 21-72. lap).

Források