Ádám Jenő Pedagógus Kórus

A mai világban a Ádám Jenő Pedagógus Kórus olyan témává vált, amely rendkívül fontos és érdeklődést mutat az emberek számára szerte a világon. A technológia fejlődésével és a globalizációval a Ádám Jenő Pedagógus Kórus egyre nagyobb jelentőséggel bír az emberek mindennapi életében, és többek között olyan területekre is hatással van, mint az oktatás, a munka, a politika, az egészségügy. Éppen ezért kulcsfontosságú megérteni és részletesen elemezni, hogy a Ádám Jenő Pedagógus Kórus hogyan változtatja és formálja a világot, amelyben élünk, valamint ennek a jövőbeni lehetséges következményeit és következményeit. Ebben a cikkben alaposan megvizsgáljuk a Ádám Jenő Pedagógus Kórus mai hatását és relevanciáját, valamint azt, hogy milyen kihívásokat és lehetőségeket jelent a modern társadalom számára.

Ádám Jenő Pedagógus Kórus
Információk
EredetMagyarország
Alapítva1958
Műfajkomolyzene
Az Ádám Jenő Pedagógus Kórus weboldala

Ádám Jenő Pedagógus Kórus egy mátészalkai kórus

A kórus 1958-ban alakult, majd 1968-ban járási vegyes karrá alakult, Mátészalkai Pedagógus Énekkar névvel., 70 fős létszámmal.

A kórus 1970-től minden országos Pedagóguskórus Találkozón és Fesztiválon nagy sikerrel szerepelt. A zsűri a kórust a békéscsabai és gyöngyösi fesztiválon Nívó-díjjal jutalmazta.

A 60-főből álló kórusnak hazai fellépései mellett határainkon túl is több nagy sikerű fellépése volt. 1989-es müncheni fellépésük alkalmával csak a szegedi és mátészalkai kórus képviselte Magyarországot. Itt megkapták a Világbékéért legmagasabb (arany) minősítést.

1970-től minden minősítésen arany fokozatot ért el. 2002-ben a kórus megkapta az amatőr kórusok egyik legmagasabb elismerését, a "Fesztiválkórus" címet.

A kórust 1980 óta Csányi Ottó, Balázs Ferenc-díjas karnagy, Mátészalka városának köztiszteletben álló polgára vezeti.