Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk a Vita:Galaktika (antológia) témáját, a mai társadalomra gyakorolt hatását és a különböző területeken betöltött relevanciáját. A történelem során a Vita:Galaktika (antológia) nagy érdeklődés és kutatás témája volt, számos nézőponttal és megközelítéssel, amelyek hozzájárultak az új ötletek megértéséhez és fejlesztéséhez. A gazdaságra, a kultúrára és a politikára gyakorolt hatásától az emberek mindennapi életére gyakorolt hatásáig a Vita:Galaktika (antológia) többdimenziós kérdésnek bizonyult, amelyet érdemes elemezni és megvitatni. Kimerítő elemzéssel ez a cikk világos és átfogó képet kíván nyújtani a Vita:Galaktika (antológia)-ről, mélyebb és értelmesebb megértést kínálva az olvasóknak a Vita:Galaktika (antológia) mai fontosságáról.
Re anonim.
Nem tudom, hogy csak az én és ismerőseim vannak-e azon a véleményen, hogy németh attila az sf szégyene. A fordításai csapnivalóak (ha az elmúlt években egy novella olvasásakor az embernek rossz érzése volt, azt szinte biztos ő „fordította”), a régi Galaktikában gyakorlatilag az egyetlen irritáló rész az volt, amit ő „szerkesztett”, és az írásairól jobb nem beszélni. Úgy gondolom az, hogy jelen van az újgalaktikában nem válik a kiadvány előnyére.
Ettől részben eltekintve nem tudom, hogy az olvasóknak mi a véleménye; mert azt, hogy a készítőknek mi a véleménye az látható (ez a legjobb, meg jobb mint az eredeti, meg egyébként is mi vagyunk a legjobbak), meg ezt már anno megjelenés előtt is jól megmondták. Én az első néhány számot néztem, a színes oldalaktól olvashatatlan, és egy SF kiadványtól idegen csicsás lapok nekem pont nem a lelkendezést hozták... de lehet, hogy ma az SF olvasó tömegeknek ez kell? Nem tudom, hogy hol lehetne független forrást találni erre, de gondolom nem a kiadó véleménye kellene, hogy döntsön... --grin ✎ 2005. október 10., 20:58 (CEST)
– jJDM vita 2008. szeptember 29., 13:58 (CEST)
125 oldalas könyv csak a sci-fi-ben létezhet, mert minden lap páros oldalt tartalmaz... Üdv, – jJDM vita 2008. szeptember 29., 13:53 (CEST)
Alapvetően a három vagy harmadik helyezésre nem lehet megbízható forrást találni, de eleve a "legjelentősebb" szó is problémás. Az, hogy egy kiadvány darabszámra dobogós helyet ér el, az nem jelenti még azt, hogy az lesz a legjelentősebb (ezt inkább hatásra értjük), csak azt, hogy sok van belőle. Persze sokszor e két dolog találkozik, de nem mindig. Ez főleg azért nem mindegy, mert egyenesen világ viszonylatban vetítjük ki ezt itt, márpedig egy csak magyar nyelven publikált, lokális kiadvány az nem lesz soha a "világ legjelentősebb" kiadványa még ha milliós is a példányszáma. --Szente vita 2012. március 11., 05:26 (CET)