Tail (Unix)

Ebben a cikkben a Tail (Unix) lenyűgöző univerzumába fogunk beleásni, feltárva annak számos oldalát és mindennapi életünkre gyakorolt ​​hatását. A Tail (Unix) eredetétől jelenlegi evolúciójáig, a populáris kultúrában betöltött relevanciáján és különböző területekre gyakorolt ​​hatásán keresztül emberek millióinak figyelmét sikerült megragadnia szerte a világon. Egy részletes és kimerítő elemzésen keresztül felfedezzük azokat az okokat, amelyek miatt a Tail (Unix) kimeríthetetlen érdeklődésre számot tartó téma, valamint hogy milyen következményekkel jár a modern társadalomra. Készüljön fel, hogy elmerüljön egy izgalmas utazásban, amely elvezeti Önt ahhoz, hogy jobban megértse a Tail (Unix) környezetünkre és a körülöttünk lévő világ észlelésének módjára gyakorolt ​​hatását.

A tail egy számítógép-program a Unix és a Unix-szerű rendszerekben, mely kiírja egy állomány utolsó néhány sorát a képernyőre.

Szintaxis

A parancs alakja:

tail  fájlnév

Alapértelmezetten a tail parancs kiírja a standard kimenetre a bemenet utolsó 10 sorát. A kimenetet meg lehet adni sorokban vagy bájtban. Az alábbi példában kiíratjuk az utolsó 20 sort a filename állományból:

tail -n 20 filename

A következő példa kiírja az utolsó 15 bájtot minden foo-val kezdődő állományból:

tail -c 15 foo*

Az alábbi példa kiírja a filename állomány összes sorát a másodiktól kezdődően:

tail -n +2 filename

Állomány figyelése

A tail parancs egy speciális opciója a -f (follow), mely lehetővé teszi egy állomány figyelését. Az alábbi példa kiírja az utolsó 10 sort és a később bekerülő sorokat a messages állományból:

tail -f /var/adm/messages

A megfigyelés megszakításához használjuk a Ctrl+C billentyűkombinációt.

A -F kapcsoló teljesen hasonló, de a tail indításakor a fájl még nem kell létezzék.

Kapcsolódó szócikkek